Miejskie obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Miejskie obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej zorganizowane przez Samorząd Miasta Węgrowa rozpoczęły się od uroczystej mszy św. w Bazylice Mniejszej w Węgrowie z udziałem pocztów sztandarowych. Msza święta została odprawiona pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Leszka Gardzińskiego.

Po mszy św. uczestnicy uroczystości we wspólnym przemarszu udali się na cmentarz, gdzie w asyście wojska nastąpiło uroczyste zapalenie zniczy przy grobie żołnierzy poległych w walkach w 1939 r.

Uroczystości poprowadził Tomasz Staręga, a apel pamięci odczytał ppor. Andrzej Wąsowski z 53. Batalionu Lekkiej Piechoty w Siedlcach.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego na tym wydarzeniu reprezentowała Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Krzysztof Onaszkiewicz.