Konferencja „Bezpieczne dorastanie” w Powiecie Węgrowskim

Konferencja „Bezpieczne dorastanie” w Powiecie Węgrowskim

Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgrowie- Izabela Ratyńska przedstawia cel konferencji (galeria: 1)

Konferencja na rzecz przeciwdziałania agresji i przemocy wśród dzieci i młodzieży „Bezpieczne dorastanie” zorganizowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną i Komendę Powiatową Policji w Węgrowie odbyła się w dniu 26 marca 2015 r. w Starostwie Powiatowym Węgrowie.

Podczas konferencji  wygłoszono następujące referaty:

1. „Złość, agresja, prowokacje i zaburzenia zachowania”- Małgorzata Łuba- psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawiralny;

2. „Szkoła - Policja - Sąd. Współpracai profilaktyka na rzecz dzieci i młodzieży”- st. sierż. Anna Maliszewska- asystent ds. prasowo-informacyjnych w Komendzie Powiatowej Policji w Węgrowie;

3. „Ośrodek Socjoterapeutyczny – Wspólny Dom – w Wildze szansą readaptacji młodzieży zagrożonej niedostosowaniem społecznym”- Marcin Makaruk z-ca dyrektora MOŚ w Wildze- pedagog, resocjalizator.

Po wykładach zaprezentowanych przez zaproszonych gości, nastąpiło rozdanie nagród laureatom konkursu plastycznego „Bezpieczne dorastanie”.

W imieniu Starosty Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka konferencję otwiera Wicestarosta Halina Ulińska (galeria: 2)
st. sierż. Anna Maliszewska (galeria: 4)
Marcin Makaruk zastępca dyrektora MOŚ w Wildze (galeria: 5)
Wręczenie nagród (galeria: 6)