IX Międzynarodowy Festiwal Szachowy Węgrów 2013

IX Międzynarodowy Festiwal Szachowy Węgrów 2013

DSC00005 (galeria: 1)

W dniach 12-13 października 2013 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbył IX Międzynarodowy Festiwal Szachowy Węgrów 2013, zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży w Węgrowie przy finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Węgrowie oraz Miasta Węgrowa. Dla tak cennej inicjatywy nie zabrakło również sponsorów.

Turniej szachowy otworzył Burmistrz Węgrowa Jarosława Grenda, życząc szachistom dobrej gry. Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 9 rund. Tempo gry 30 minutowe. Przystąpiło do niego ponad 80 zawodników z Polski i Ukrainy. Oprócz zawodników reprezentujących węgrowskie kluby szachowe: SRSDiM Węgrów i PUKS Fides Węgrów, do Węgrowa zjechali zawodnicy z Międzyrzecza Podlaskiego, Sokołowa Podlaskiego, Siedlec, Siemiatycz, Dobrego, Otwocka, Warszawy, Gdyni i Lwowa. Miła i przyjazna atmosfera Festiwalu sprzyjały skupieniu potrzebnemu do gry w pięknej, ale i trudnej dyscyplinie.

Klasyfikację zawodników przeprowadzono w sześciu kategoriach. Czołowe lokaty w poszczególnych kategoriach:

- seniorzy: 1)Łukasik Adam z KSz Skoczek Siedlce, 2) Małkowki Artur z SRSDiM Węgrów, 3) Flaziński Józef z UKS-STS z Sokołowa Podlaskiego;

- juniorzy (12-18 lat): 1) Uściński Michał z ULKS NIWKA ŁOMAZY, 2) Żebrowski Adam z PUKS Fides Węgrów, 3) Sobiepanek Mateusz z ULKS Dobre;

- juniorzy (9-11 lat): 1) Węgrzyniak Paweł z MUKS GAMBIT Międzyrzec Podlaski, 2) Shkvir Ivan, 3) Povazhuk Viktor, obaj zawodnicy ze Lwowa;

- juniorzy (5-8 lat): 1) Shkvir Anton ze Lwowa, 2) Sternik Piotr z KSz Polonia Warszawa, 3) Rzeńca Jerzy z MUKS GAMBIT Międzyrzec Podlaski;

- juniorki (powyżej 10 lat): 1) Kaczmarska Joanna z UKS MDK Otwock, 2) Waszczuk Patrycja z MUKS GAMBIT Międzyrzec Podlaski, 3) Łaszczuk Zuzanna z MAZSzach w Warszawie;

- juniorki (5-8 lat): 1) Majczyna Patrycja z MUKS GAMBIT Międzyrzec Podlaski, 2) Łaszczuk Zofia z MAZSzach w Warszawie, 3) Kodym Katarzyna z PUKS Fides Węgrów.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale, puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Szczególne gratulacje należą się nowym zawodnikom, którzy po raz pierwszy brali udział w turnieju szachowym odnosząc w nim swój pierwszy, szachowy sukces. Dla gości zaproszonych z zagranicy zorganizowano zwiedzanie Zamku w Liwie i Pałacu w Starej Wsi.

Tekst:

Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki