powiatwegrowski.pl - Strona główna

Dzień Samorządu Terytorialnego

Drukuj
(galeria: 1)

Na 27 maja przypada Dzień Samorządu Terytorialnego. W tym dniu w Belwederze odbyły się uroczystości z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Na zaproszenie Prezydenta RP w uroczystości wzięli udział: Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Wicestarosta Węgrowski Marek Renik.

Dzień Samorządu Terytorialnego ustanowiony został przez Sejm RP w 2000 roku dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

W trakcie poniedziałkowych uroczystości Prezydent RP Andrzej Duda podkreślił ważną rolę samorządów w kontekście rozwoju Polski oraz dokonał odznaczeń państwowych osobom zasłużonym dla rozwoju samorządu terytorialnego oraz w działalności na rzecz społeczności lokalnej.

Fot. Eliza Radzikowska-Białobrzewska, Krzysztof Sitkowski/KPRP; Katarzyna Klimiuk/FB

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.