Dzień Samorządu Terytorialnego

Dzień Samorządu Terytorialnego

Na 27 maja przypada Dzień Samorządu Terytorialnego. W tym dniu w Belwederze odbyły się uroczystości z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Na zaproszenie Prezydenta RP w uroczystości wzięli udział: Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Wicestarosta Węgrowski Marek Renik.

Dzień Samorządu Terytorialnego ustanowiony został przez Sejm RP w 2000 roku dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

W trakcie poniedziałkowych uroczystości Prezydent RP Andrzej Duda podkreślił ważną rolę samorządów w kontekście rozwoju Polski oraz dokonał odznaczeń państwowych osobom zasłużonym dla rozwoju samorządu terytorialnego oraz w działalności na rzecz społeczności lokalnej.

Fot. Eliza Radzikowska-Białobrzewska, Krzysztof Sitkowski/KPRP; Katarzyna Klimiuk/FB