Dożynki Gminno-Parafialne w Sadownem

Dożynki Gminno-Parafialne w Sadownem

15 sierpnia w Sadownem odbyły się kolejne Gminno-Parafialne Dożynki. W wydarzeniu wziął udział Wicestarosta Marek Renik.

Wydarzenie rozpoczęła uroczysta msza święta, po której na placu targowym rozpoczął się tradycyjny ceremoniał dożynkowy. Oprócz występów artystycznych rozstrzygnięto konkurs na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy. Samorząd Powiatu Węgrowskiego ufundował nagordę specjalą, która trafiła do zwycięzców konkursu - delegacji z miejscowości Sokółka.

Wicestarosta Marek Renik podziękował rolnikom za ich codzienny trud, bez którego nie udałoby się zebrać tak cudownych plonów.