Bezpłatna pomoc psychologiczna i informacyjna dla uchodźców z Ukrainy i osób im pomagających

Osoby uciekające przed wojną w Ukrainie oraz osoby im pomagające – np. wolontariusze i osoby goszczące uchodźców – mogą liczyć na bezpłatną pomoc. Portal GrupaWsparcia.pl wraz z Fundacją ADRA Polska i Polskim Towarzystwem Logoterapii i Noo-Psychosomatyki (PTLiNPS) uruchomił HelpUkraine.GrupaWsparcia.pl – platformę z całodobowym czatem oraz telefonem wsparcia, na których można uzyskać wsparcie psychologiczne i informacyjne. Pomoc dostępna jest w języku ukraińskim, polskim i angielskim.

W serwisie HelpUkraine.GrupaWsparcia.pl można uzyskać następującą pomoc:

• Pierwszą pomoc psychologiczną
  • Wsparcie psychospołeczne
  • Podstawowe porady dotyczące sytuacji prawnej dla osób lub rodzin
  • Informacje dotyczące bezpiecznego zakwaterowania

Безкоштовна психологічна і інформаційна допомога для людей з України та тих, хто бажає їм допомогти

Люди, які тікають від війни в Україні та особи, які їм допомагають, наприклад, волонтери та ті, які приймають біженців - можуть розраховувати на безкоштовну допомогу. Портал GrupaWsparcia.pl разом із Фондом ADRA Polska та Польським Товариством Логотерапії та Ноо-психосоматики (PTLiNPS) запустили HelpUkraine.GrupaWsparcia.pl – платформу з доступним цілодобовим чатом і телефоном підтримки, за допомогою якого можна отримати психологічну та інформаційну підтримку. Допомога ведеться українською польською та анлійською мовами.

Види допомоги, які можна отримати на: HelpUkraine.GrupaWsparcia.pl

• Перша психологічна допомога
  • Психосоціальна підтримка
  • Основні поради щодо правової ситуації для окремих осіб або сімей
  • Інформація про безпечне проживання

Więcej informacji w języku polskim i ukraińskim znajduje się w załącznikach poniżej.