Absolutorium dla Zarządu Powiatu Węgrowskiego

Absolutorium dla Zarządu Powiatu Węgrowskiego

Rada Powiatu Węgrowskiego jednogłośnie udzieliła Zarządowi absolutorium za wykonanie budżetu za 2018 rok.

13 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyła się IX sesja Rady Powiatu Węgrowskiego. Jednym z ważniejszych punktów jej obrad było rozpatrzenie sprawozdania z wykonania budżetu za 2018r., zapoznanie się z opinią RIO w Warszawie w sprawie wykonania budżetu i ostatecznie podjęcia uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu Węgrowskiego. W obecności 18 Radnych, uchwałę podjęto jednogłośnie.

Podczas sesji przedstawiono także tegorocznych laureatów nagrody strażak roku. Nagroda oraz wyróżnienia przyznawana jest w dwóch kategoriach: strażak zawodowy i strażak ochotnik. Podczas IX sesji Rady Powiatu nagrody i dyplomy wręczono strażakom ochotnikom. W kategorii strażak ochotnik strażakiem roku został dh Rafał Cengelenga  z OSP Łochów, który w dniu dzisiejszym otrzymuje nagrodę główną, natomiast wyróżnienia i nagrody otrzymują dh Jarosław Gąsiorek z OSP Gwizdały oraz dh Włodzimierz Błoński z OSP Zając.

Nagrody i dyplomy w kategorii strażak zawodowy wręczone zostały na uroczystości święta strażaka w dniu 3 czerwca. W tym roku Kapituła Konkursu w kategorii strażak zawodowy przyznała: - nagrodę główną i tytuł „Strażaka roku” otrzymał st. ogn. Maciej  Szczepanik, wyróżnienia: st. ogn. Marcin Skrzeczowski i st. ogn. Przemysław Gajewski.

W trakcie sesji Rada Powiatu Węgrowskiego przyjęła także wspólne stanowisko upamiętniając wybory parlemantarne z dnia 4 czerwca 1989r.