76. rocznica Bitwy pod Jerzyskami i Święto Wojska Polskiego

76. rocznica Bitwy pod Jerzyskami i Święto Wojska Polskiego

23 sierpnia w Jerzyskach przy pomniku poległych żołnierzy AK i NSZ odbyły się uroczystości upamiętniające 76. rocznicę bitwy.

Uroczystości rozpoczął hymn państwowy oraz polowa msza święta połączona z Apelem Poległych. Następnie delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem.

W ramach wydarzenia odbyła się rekonstrukcja zrzutu cichociemnych ppor/ppk Stanisława Sędziaka „Watry”.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego na tym wydarzeniu reprezentował Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Węgrowskiego Brygida Górniaczyk oraz Radna Powiatu Węgrowskiego Anna Mytkowska.

Fot. Gmina Łochów