XXX edycja konkursu „Mój Las”
Pod patronatem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Inżynierów, Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Ligi Ochrony Przyrody odbyło się podsumowanie powiatowego etapu XXX edycji konkursu dla młodzieży szkolnej pod hasłem „Mój Las”. W konkursie tym wzięło udział 239 uczniów, którzy nadesłali łącznie 239 prac. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 25 kwietnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie. Konkurs odbywa się w dwóch etapach: regionalnym i centralnym. Biorą w nim udział dzieci i młodzież z szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, podzieleni na cztery kategorie wiekowe o tematyce:
kategoria I - Dzień i noc w lesie |
kategoria II - Drzewo i jego funkcje w przyrodzie |
kategoria III - Znaczenie drewna dla lasu i ludzi |
kategoria IV - Gospodarka leśna a sukcesja naturalna - za i przeciw |
Spotkanie poprowadziła Naczelnik Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Węgrowie – Bożena Gierej, która powitała gości oraz przedstawiła wyniki.
W zależności od kategorii zwycięzcami zostali:
Kategoria I:
1. Szkoła Podstawowa w Węgrowie – Weronika Krupa pod kierunkiem Pani Doroty Snopczyńskiej
2. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Łochowie –Patrycja Olton pod kierunkiem Pani Danuty Pióro
3. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Korytnicy – Maria Wasiewicz pod kierunkiem Pani Teresy Skolimowskiej
Wyróżnienia:
-
Szkoła Podstawowa w Węgrowie – Krzysztof Bałdyga pod kierunkiem Pani Agnieszki Książek
-
Szkoła Podstawowa w Węgrowie –Bartosz Choromański pod kierunkiem Pani Wiolety Rychlik
-
Szkoła Podstawowa w Węgrowie – Katarzyna Pniewska pod kierunkiem Pani Magdaleny Gąsior
-
Szkoła Podstawowa w Węgrowie - Weronika Ojdana pod kierunkiem Pani Bożeny Gierłowskiej
-
Szkoła Podstawowa w Mrozowej Woli – Dominik Wójcikpod kierunkiem Pani Ewy Matusik
-
Szkoła Podstawowa w Toporze – Mikołaj Czarnogórski pod kierunkiem Pani Agaty Różańskiej
-
Zespół Szkół w Gwizdałach- Milena Marcheluk pod kierunkiem Pani Marii Konarzewskiej
-
Szkoła Podstawowa w Pniewniku – Bartosz Rowicki pod kierunkiem Pani Agnieszki Dunaj
-
Szkoła Podstawowa w Pniewniku – Karolina Gierspodkierunkiem Pani Danuty Kupiec
-
Szkoła Podstawowa w Pniewniku – Natalia Dymowska pod kierunkiem Pani Grażyny Laskowskiej
-
Szkoła Podstawowa w Grygrowie – Maria Drużba pod kierunkiem Pani Wandy Pajko
-
Szkoła Podstawowa w Grygrowie – Wiktoria Marszałpodkierunkiem Pani Elżbiety Salach
-
Zespół Szkolno – Przedszkolnyw Korytnicy – Julia Wasiewicz pod kierunkiem Pani Doroty Morawskiej Josvoll
-
Zespół Szkolno- Przedszkolny w Grębkowie- Antonina Miklaszewska pod kierunkiem Pani Anny Wyszogrodzkiej
-
Szkoła Podstawowa w Stoczku – Amelia Głuszak pod kierunkiem Pani Elżbiety Rydzewskiej
-
Szkoła Podstawowa w Stoczku – Emilia Babska pod kierunkiem Pani Jolanty Dołowa
-
Szkoła Podstawowa w Stoczku –Maja Gierłowska pod kierunkiem Pani Elżbiety Szymanik
-
Szkoła Podstawowa w Stoczku- Monika Klimek pod kierunkiem Pani Agnieszki Rogala
-
Szkoła Podstawowa w Stoczku – Julia Kowalczyk pod kierunkiem Pani ElżbietyJusińskiej
-
Szkoła Podstawowa Nr 3 w Łochowie – Błażej Białas pod kierunkiem Pani Renaty Król
-
Szkoła Podstawowa Nr 3 w Łochowie – Weronika Pełka pod kierunkiem Pani Donaty Cendrowskiej
-
Szkoła Podstawowa Nr 3 w Łochowie –Ola Gólska pod kierunkiem Pani Agaty Dołowa
-
Szkoła Podstawowa Nr 3 w Łochowie – Adam Strąkpod kierunkiem Pani Barbary Kochanowskiej
-
Szkoła Podstawowa Nr 3 w Łochowie- Dominika Baranowska pod kierunkiem Pani Anny Gościckiej
-
Szkoła Podstawowa Nr 3 w Łochowie – Klaudia Dębkowska pod kierunkiem Pani Barbary Podgórskiej
-
Szkoła Podstawowa Nr 3 w Łochowie- Bartosz Małecki pod kierunkiem Pani Agnieszki Krupa
-
Szkoła Podstawowa Nr 3 w Łochowie – Wiktoria Kwiatkowska pod kierunkiem Pani Anny Parys
Kategoria II:
1. Szkoła Podstawowa w Grębkowie - Stanisław Miklaszewski pod kierunkiem Pani Grażyny Sawickiej
2. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łochowie – Bartosz Ziółkowski pod kierunkiem Pani Barbary Bala
3. Szkoła Podstawowa w Węgrowie - Aleksandry Marciniak pod kierunkiem Pani Barbary Ruta
Wyróżnienia:
1. Szkoła Podstawowa w Węgrowie – Aleksandra Szkołut pod kierunkiem Pani Agnieszki Antońskiej
2. Szkoła Podstawowa w Węgrowie – Zuzanna Zabadała pod kierunkiem Pani Barbary Czapskiej
3. Samorządowa Szkoła Podstawowa w Liwie – Zuzanna Rudnicka pod kierunkiem Pani Bernadetty Skulimowskiej
4. Szkoła Podstawowa w Stoczku – Julia Wójcik pod kierunkiem Pani Katarzyny Białousz
5. Szkoła Podstawowa w Grygrowie – Zuzanna Grenda pod kierunkiem Pani Marii Mastalerczuk
6. Zespół Szkół w Gwizdałach - Arkadiusz Kozioł pod kierunkiem Pani Marii Konarzewskiej
7. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Łochowie – Maria Ziółkowska pod kierunkiem Pani Justyny Kasztelan
8. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Łochowie – Antoni Rosłon pod kierunkiem Pani Joanny Barszcz
9. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łochowie - Gracjan Sulowski pod kierunkiem Pani Barbary Bala
10. Szkoła Podstawowa w Toporze – Patrycja Frąckiewicz pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kalata
11. Szkoła Podstawowa w Grębkowie – Wiktoria Siudek pod kierunkiem Pani Moniki Sapiaska
12. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Węgrowie – Anna Miętus pod kierunkiem Moniki Szewczyk
Kategoria III:
1. Gimnazjum w Łochowie – Maja Lurbecka pod kierunkiem Pani Magdaleny Piesio
2. Gimnazjum w Łochowie – Wiktoria Butryn pod kierunkiem Pani Magdaleny Piesio
3. Gimnazjum Julin w Kaliskach – Weronika Molska pod kierunkiem Pani Danuty Ładniak
Wyróżnienia:
1. Gimnazjum w Węgrowie - Klaudia Żochowska pod kierunkiem Pani Jolanty Kowalik
2. Gimnazjum Gminy Liw w Węgrowie – Kacper Kułak pod kierunkiem Pani Teresy Kuryłek
3. Gimnazjum w Gwizdałach – Krzysztof Piecka pod kierunkiem Pani Anny Napłoszek
4. Gimnazjum w Ostrówku – Klaudia Skrzypek pod kierunkiem Pani Justyny Kasztelan
5. Gimnazjum w Łochowie – Paulina Pernach pod kierunkiem Pani Hanny Pogorzelskiej
Kategoria IV:
1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie – Natalia Piątek pod kierunkiem Pani Jolanty Stanickiej
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie –Karolina Borkowska pod kierunkiem Pani Jolanty Stanickiej
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie Joanna Nowakowska pod kierunkiem Pani Jolanty Stanickiej
Wyróżnienia:
1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie –Izabela Staniszewska pod kierunkiem Pani Katarzyny Popijantus
2. Liceum Ogólnokształcące w Sadownem – Kinga Rukat pod kierunkiem Pani Grażyny Gąsiorek
Wręczenia nagród dokonał Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk wraz z zaproszonymi gośćmi, wspierani przez koordynatorów konkursu w Powiecie Węgrowskim pracowników Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Budownictwa na czele z Naczelnikiem Bożeną Gierej oraz Agnieszką Marciniak i Lucyną Kwiatkowską.
Wydział Środowiska, Rolnictwa i Budownictwa