powiatwegrowski.pl - Strona główna

Współzawodnictwo sportowe szkół - 2012

Drukuj

Również za 2012 rok dokonano podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych za rok szkolny 2011/2012 - prowadzonego przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Węgrowie. Odbyło się ono w Miedznie dnia 25 stycznia 2013 roku. W uroczystości podsumowującej współzawodnictwo sportowe szkół uczestniczyły władze samorządowe powiatu, władze poszczególnych gmin oraz działacze sportowi i nauczyciele wychowania fizycznego. Gościny użyczyli włodarze Gminy Miedzna oraz dyrektorzy: Szkoły Podstawowej w Miedznie i Gimnazjum w Miedznie.


Ocenie poddane zostały wyniki uzyskane w indywidualnych i zespołowych grach sportowych dziewcząt i chłopców w kilkunastu dyscyplinach sportowych, m.in. biegi przełajowe, lekkoatletyka, tenis stołowy, piłka: ręczna, nożna, koszykowa - przeliczane na punkty, które po zsumowaniu całorocznej rywalizacji dały klasyfikację końcową w poszczególnych kategoriach. Pierwszych sześć miejsc przedstawia się następująco:

W kategorii szkół podstawowych (do 150 uczniów):

1. SP Ruchna
2. SP Grabiny
3. SP Starawieś
4. SP Grygrów
5. SP Topór
6. SP Ostrówek

W kategorii szkół podstawowych (powyżej 150 uczniów):

1. SP nr 3 Łochów
2. SP Węgrów
3. SP Miedzna
4. SP Stoczek
5. SP nr 1 Łochów
6. SP Kamionna

W kategorii szkoły gimnazjalne:


1. Gimnazjum Gminy Liw
2. Gimnazjum Łochów
3. Gimnazjum Stoczek
4. Gimnazjum Węgrów
5. Gimnazjum Sadowne
6. Gimnazjum Ostrówek

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

1. I LO Węgrów
2. ZSP Węgrów
3. LO Łochów
4. NLO Stoczek
5. ZSP Sadowne
6. ZSZ Ostrówek

Trzem najlepszym szkołom w każdej z czterech ww. kategorii Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk ufundował albumy „Kronikę Sportu Polskiego”, dołączając gratulacyjny dyplom.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.