powiatwegrowski.pl - Strona główna

Współzawodnictwo sportowe szkół - 2011

Drukuj
Realizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy współzawodnictwo sportowe szkół z terenu naszego powiatu jest możliwe dzięki całorocznym, cyklicznym rozgrywkom sportowym dzieci i młodzieży odbywającym się w kilkunastu dyscyplinach sportowych, począwszy od typowych: biegi przełajowe, konkurencje LA, piłka nożna, po dyscypliny nietypowe – pływanie (na terenie naszego powiatu brakuje krytej pływalni, a mimo to uczniowie uzyskują bardzo wysokie wyniki na szczeblu wojewódzkim), narciarstwo biegowe (również z sukcesami), czy też unihokej (sukcesy na szczeblu krajowym).
Współzawodnictwo sportowe szkół odbywa się według typów szkół: szkoły podstawowe do 150 uczniów, szkoły podstawowe powyżej 150 uczniów, gimnazja oraz wśród szkół ponadgimnazjalnych. Każda z dyscyplin jest odpowiednio punktowana uwzględniając zajęte miejsce szkoły (dyscypliny drużynowe) lub ucznia (konkurencje indywidualne) na poszczególnych szczeblach zawodów (powiatowe, regionalne, wojewódzkie, krajowe). Łączna suma uzyskanych punktów w danym roku szkolnym daje lokatę (miejsce) szkoły we współzawodnictwie, które za rok szkolny 2010/2011 zostało podsumowane i 9 grudnia 2011 r. ogłoszone podczas IV Powiatowego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów Szkolnego Związku Sportowego.
Wśród szkół ponadgimnazjalnych najlepsze okazało się I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie (459 pkt.), które pokonało Liceum Ogólnokształcące im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie78 punktami, gdyż z jednej tylko dyscypliny: piłka siatkowa dziewcząt zebrali aż 150 punktów.
Wśród gimnazjów (sklasyfikowano 13 szkół tego typu) od lat prym wiedzie Gimnazjum w Łochowie (343 pkt.), w tym roku przed Gimnazjum Gminy Liw (322 pkt.). Zwycięzca najwięcej punktów zebrał za unihokej (72 pkt.).
Czołówkę szkół podstawowych z liczbą co najmniej 150 uczniów (sklasyfikowano 10 szkół tego typu) otwiera Szkoła Podstawowa w Węgrowie (323 pkt.).
Szkół podstawowych z liczbą uczniów poniżej 150 sklasyfikowano 16, wśród których największymi osiągnięciami (nie pierwszy raz) może pochwalić się Szkoła Podstawowa w Grygrowie (93 pkt.).

Tadeusz Krupa

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.