Zaproszenie na konferencję "Inkluzja bez barier"

Zaproszenie na konferencję "Inkluzja bez barier"

Zapraszamy na konferencję inaugurującą projekt „Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)”

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie prowadzący od listopada 2021 r. Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą organizuje konferencję „Inkluzja bez barier” inaugurującą projekt, w ramach którego został utworzony SCWEW. Konferencja rozpocznie się dnia 29.03.2022 r. o godzinie 9.00 w Węgrowskim Ośrodku Kultury. Głównym przesłaniem tego przedsięwzięcia jest promocja edukacji włączającej w środowisku lokalnym, przybliżenie tej tematyki jak największej grupie odbiorców oraz zaprezentowanie działań SCWEW w zakresie wspierania przedszkoli i szkół ogólnodostępnych kształcących dzieci i młodzież ze zróżnicowanymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi. Podczas konferencji uczestnicy będą mieli okazję wysłuchania ciekawych wystąpień prelegentów.
             W celu dotarcia do jak największej grupy odbiorców konferencja będzie transmitowana online. Osoby zainteresowane będą mogły obejrzeć konferencję korzystając z linku  zamieszczonego w dniu konferencji na stronie internetowej SOSW w Węgrowie (www.sosw.wegrow.pl)  w zakładce SCWEW aktualności.
             Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji. Liczymy na duże zainteresowanie ze strony społeczności lokalnej, szczególnie pracowników przedszkoli i szkół ogólnodostępnych oraz rodziców uczniów.
           Poniżej zamieszczamy zaproszenie oraz szczegółowy program konferencji.

Program konferencji:
8.30 – 9.00 – Rejestracja uczestników.
9.00 – 9:30 – Uroczyste otwarcie Konferencji
– p. Maria Koc – Senator RP, p. Ewa Besztak – Starosta Węgrowski.
09.30 – 10.00 – Pilotażowe wdrożenie SCWEW. Przedstawienie członków Zespołu SCWEW.
– p. Hanna Kasperowicz – dyrektor SOSW w Węgrowie, lider SCWEW.
10.00 – 11.30 – Rola i znaczenie edukacji włączającej w procesie inkluzji społecznej
– dr hab. prof. ucz. Tamara Zacharuk.
11.30 – 12.00 – Przerwa kawowa.
12.00 – 13.30 – Optymalizacja narzędzi AAC do możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu
– mgr Ewelina Ciarka – ekspert  AAC.
13.30 – 14.30 – Prezentacja prototypowego rozwiązania – wirtualnej rzeczywistości w terapii nieśmiałości
i lęku społecznego oraz w treningu umiejętności społecznych.
– dr Artur Niewiadomski – Instytut Informatyki, mgr inż. Kamil Skarżyński – Instytut Informatyki, dr Andrzej Sędek – Instytut Pedagogiki.
14.30 – 15.30 – Obiad.
15.30 – Podsumowanie konferencji
– p. Hanna Kasperowicz – dyrektor SOSW w Węgrowie, lider SCWEW.

Program (galeria: 2)