Za nami XI Uczta Pierogowa i III Piknik KGW Powiatu Węgrowskiego

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Za nami XI Uczta Pierogowa i III Piknik KGW Powiatu Węgrowskiego

Drukuj
(galeria: 1)

10 lipca na placu obok szkoły podstawowej w Miedznie odbyła się XI Uczta Pierogowa połączona z III Piknikiem Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Węgrowskiego. Wydarzenie przyciągnęło tłumy odwiedzających, na których czekało ponad 22 tys. pierogów. Organizatorami byli: Stowarzyszenie „Skarbiec” w Miedznie i Starosta Węgrowski Ewa Besztak.

Pierogi uznawane są za tradycyjną potrawę staropolskiej i współczesnej kuchni polskiej. Nic więc dziwnego, że niedzielne wydarzenie cieszyło się tak ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Na pięknie przystrojonych przez KGW stoiskach można było spróbować i zakupić pierogów o przeróżnych smakach.

Organizatorzy zadbali, aby każdy znalazł coś dla siebie. Oprócz uczty smaków dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, wśród których znalazły się konkursy kulinarne i sportowe a także strefa zabaw dla dzieci. W części artystycznej odbyła się prezentacja lokalnych artystów, w tym występy dzieci, młodzieży i dorosłych. Odwiedzający Ucztę i Piknik wzięli udział w koncercie szantowego zespołu Stara Kuźnia. Gwiazdą wieczoru był zespół Sumptuastic.

 

KONKURSY

Podczas wydarzenia odbyły się liczne konkursy, w tym na: „Najładniejsze stoisko” i „Najlepsze pierogi”.

Zwycięzcami konkursu na „Najładniejsze stoisko” zostało Koło Gospodyń Wiejskich w Miedznie, które w nagrodę otrzymało voucher na wycieczkę do Parlamentu zorganizowaną przez Senator RP Marię Koc i Posła Macieja Górskiego. Drugie miejsce zajęło KGW Czaple a trzecie miejsce: KGW Morzyczyn Włóki. Wszystkie miejsca finałowe otrzymały nagrodę w postaci umieszczenia fotografii KGW na kalendarzu powiatu węgrowskiego na 2023 rok łącznie z przekazaniem kalendarzy.

W konkursie na „Najlepsze pierogi” komisja konkursowa wyłoniła następujących finalistów: Miejsce I: KGW w Maliszewie, Miejsce II: KGW w Korytnicy, Miejsce III: KGW w Brzozowie. Wyróżnienia otrzymali: KGW Wola Orzeszowska, KGW Sikory, KGW Roguszyn i KGW w Żulinie.

 

Sponsorami nagród byli: Senator RP Maria Koc, Poseł na Sejm Maciej Górski, Starostwo Powiatowe w Węgrowie, ARiMR w Węgrowie, Stowarzyszenie LGD „Bądźmy Razem”, Fundacja Leny Grochowskiej oraz firma Wikrusz.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Senator RP Maria Koc, Fundacja PKO Banku Polskiego, Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Miedznie.

Współorganizatorzy: Wójt Gminy Miedzna i Fundacja Wengroove.

Sponsorzy wydarzenia: Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim, GS Samopomoc Chłopska Miedzna, Sieć sklepów TOPAZ, Fundacja PGNiG, Firma Axan, Firma Tekmar, OSP Miedzna, P.H.U. Wojciech Górecki, Firma Kurdis i Zarząd Dróg Powiatowych w Węgrowie.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)
(galeria: 26)
(galeria: 27)
(galeria: 28)
(galeria: 29)
(galeria: 30)
(galeria: 31)
(galeria: 32)
(galeria: 33)
(galeria: 34)
(galeria: 35)
(galeria: 36)
(galeria: 37)
(galeria: 38)
(galeria: 39)
(galeria: 40)
(galeria: 41)
(galeria: 42)
(galeria: 43)
(galeria: 44)
(galeria: 45)
(galeria: 46)
(galeria: 47)
(galeria: 48)
(galeria: 49)
(galeria: 50)
(galeria: 51)
(galeria: 52)
(galeria: 53)
(galeria: 54)
(galeria: 55)
(galeria: 56)
(galeria: 57)
(galeria: 58)
(galeria: 59)
(galeria: 60)
(galeria: 61)
(galeria: 62)
(galeria: 63)
(galeria: 64)
(galeria: 65)
(galeria: 66)
(galeria: 67)
(galeria: 68)
(galeria: 69)
(galeria: 70)
(galeria: 71)
(galeria: 72)
(galeria: 73)
(galeria: 74)
(galeria: 75)
(galeria: 76)
(galeria: 77)
(galeria: 78)
(galeria: 79)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.