Z matematyką na Ty

Z matematyką na Ty

powiatowy konkurs matematyczny 2014 083 (1) (galeria: 1)

14 kwietnia w I LO im. A. Mickiewicza odbył się finał Powiatowego Konkursu Matematycznego dla szkół ponadgimnazjalnych powiatu węgrowskiego, w którym wzięli udział licealiści z dwóch szkół ponadgimnazjalnych z Węgrowa oraz z LO im. W. Orkana w Sadownem. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Węgrowski, a jego organizatorem było I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie.

Celami matematycznych potyczek było rozwijanie uzdolnień, zainteresowań i predyspozycji matematycznych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, popularyzowanie wiedzy matematycznej oraz wskazywanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym. Zadaniem uczniów było rozwiązanie w ciągu 45 min. testu obejmującego następujące zagadnienia: liczby rzeczywiste, zbiory i wyrażenia algebraiczne, funkcje, ciągi liczbowe, trygonometria, planimetria, geometria analityczna, elementy statystyki i rachunek prawdopodobieństwa oraz stereometria.

Laureatami konkursu zostali: Martyna Skóra z I LO w Węgrowie – I miejsce, Mariusz Jaczewski również z I LO w Węgrowie – II miejsce oraz Bartłomiej Rukat z LO w Sadownem – III miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu i ich opiekunowie otrzymali z rąk Pani wicestarosty Ewy Besztak nagrody ufundowane przez Starostę Węgrowskiego i I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie.

Tekst:

Wydział Oświaty, Klutury, Sportu i Turystyki

powiatowy konkurs matematyczny 2014 085 (galeria: 2)