XXXVI Sesja Rady Powiatu Węgrowskiego

XXXVI Sesja Rady Powiatu Węgrowskiego

Prezydium Rady Powiatu Węgrowskiego. Od prawej: Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Zygmunt Orłowski, Wiceprzewodniczaca Rady Powiatu Węgrowskiego Lidia Siuchta (galeria: 1)

Dnia 21 marca 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyła się XXXVI sesja Rady Powiatu Węgrowskiego. Radni wysłuchali sprawozdania Starosty z działalności Zarządu Powiatu w okresie między sesjami a także podjęli uchwały w sprawach:

1. zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Węgrowskiego na lata 2018-2042;
  2. zmian w budżecie powiatu na rok 2018;
  3. powierzenia Gminie Sadowne i Gminie Stoczek prowadzenia zadań publicznych z zakresu bieżącego utrzymania dróg powiatowych położonych w  granicach administracyjnych miejscowości Sadowne oraz Stoczek;
  4. wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia dotyczącego przekazania zarządzania drogami w zakresie wykonania przez Gminę Stoczek dokumentacji;
  5. wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia dotyczącego przekazania zarządzania drogami w zakresie wykonania przez Gminę Grębków dokumentacji;
  6. wyrażenia zgody na zawarcie z Gminą Mokobody umowy dotyczącej realizacji i współfinansowania zadania z zakresu przebudowy drogi położonej w granicach administracyjnych powiatu węgrowskiego;
  7. zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami powiatu węgrowskiego;
  8. nawiązania współpracy partnerskiej powiatu węgrowskiego z Miastem Hrubanowo na Słowacji;
  9. stanowiska dotyczącego upamiętnienia bohaterstwa powstańców uczestniczących w bitwie stoczonej z wojskami carskimi pod Węgrowem w dniu 3 lutego 1863 roku;
  10. określenia zadań powiatu z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych przyjętych do realizacji w 2018 roku, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Radni zapoznali się z informacją Dyrektor Powiatowego Urzedu Pracy w Węgrowie o stanie bezrobocia w powiecie węgrowskim w 2017 roku.
Zarząd Powiatu Węgrowskiego. Od prawej: Członek Zarządu Włodzimierz Miszczak, Wicestarosta Halina Ulińska, Starosta Krzysztof  Fedorczyk, Członek Zarządu Paweł Stelmach, Członek Zarządu Andrzej Kruszewski (galeria: 2)