XXXVI Międzynarodowy Zjazd Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej i Sybiraków

XXXVI Międzynarodowy Zjazd Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej i Sybiraków

XXXVI Międzynarodowy Zjazd Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej i Sybiraków odbył się w tym roku w Węgrowie. Prezes Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej Pan Artur Kondrat uhonorował m.in. Panią Starostę Ewę Besztak pamiątkowym ryngrafem.

11 listopada 2022 roku uczestnicy zjazdu wzięli udział w uroczystościach Święta Niepodległości w naszym mieście. Natomiast 12 listopada 2022 roku w Centrum Dialogu Kultur odbyła się uroczysta gala XXXVI Zjazdu z udziałem Weteranów II wojny światowej, na czele z Panią Pułkownik Stanisławą Kociełowicz, prezesów organizacji kombatanckich, prezesów oraz członków organizacji polskich na Białorusi, na Ukrainie i na Litwie, Sybirakami, samorządowców, przedstawicieli różnych instytucji.

Pozostałymi wyróżnionymi na czele z  Panią Senator RP Marią Koc zostali Ryszard Madziar, Michał Jaworski, Marek Sobisz, Małgorzata Zyśk oraz Ks. Proboszcz Romuald Kosk.

zdjęcia: fb/Maria Koc