XXXI sesja Rady Powiatu Węgrowskiego

XXXI sesja Rady Powiatu Węgrowskiego

Starosta Krzysztof Fedorczyk pogratulował pięknie wykonanego wieńca dożynkowego. (galeria: 1)

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie dnia 6 września 2017 r. odbyła się XXXI sesja Rady Powiatu Węgrowskiego, podczas której podjęto uchwały w sprawach:

- zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Węgrowskiego na lata 2017-2036;

- zmian w budżecie powiatu na 2017 r.

- ustalenia wsokości opłat za usunięcie pojazdów z dróg powiatu węgrowskiego i ich przechowywanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w razie odstąpienia od usunięcia pojazdu z drogi w 2018 roku;

- zmieniająca uchwałę w sprawie przyjęcia do realizacji dokumentu pn: "Plan Inwestycyjny subregionu siedleckiego objętego OSI probllemowym pn.: "Utworzenie Zintegrowanego Wielofunkcyjnego Węzła Wymiany Pasażerskiej w Siedlcach oraz rozbudowa i modernizacja powiązanego z nim układu komunikacyjnego miasta i subregionu siedleckiego";

- upoważnienia Zarządu Powiatu Węgrowskiego do zawarcia z Miastem Węgrów umowy partnerskiej dotyczącej realizacji i współfinansowania w 2018 roku zadania w ramach "Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019";

- zgłoszenia kandydatury do XVIII edycji konkursu Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego;

- przekazania skargi wg. właściwości na Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Węgrowie.

Rada zapoznała się także z informacjami o:

- przebiegu wykonania budżetu powiatu za I półrocze 2017 r. oraz o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej, w  tym o przebiegu realizacji przedsięwzięć, o których mowa w art. 226 ust.3 ustawy o finansach publicznych;

- przebiegu wykonania planu finasowego Samodzielnego Publicznego Zakładu  Opieki Zdrowotnej w Węgrowie za I półrocze 2017 r;

- przygotowaniu szkół ponadgimnazjalnych do funkcjonowania w roku szkolnym 2017/2018.

Miłym akcentem było wręczenie podziękowań i upominków przygotowanych przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie dla mieszkańców wsi Międzyleś, którzy wraz z wykonanym przez siebie wieńcem reprezentowali Powiat Węgrowski na Dożynkach Województwa Mazowieckiego.

Obrady prowadził Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Paweł Marchela. Obok Wiceprzewodnicząca Lidia Siuchta. (galeria: 2)
Zarząd Powiatu Węgrowskiego. Od lewej: Członkowie Zarządu Andrzej Kruszewski i Paweł Stelmach, Starosta Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Halina Ulińska i Członek Zarządu Włodzimierz Miszczak. (galeria: 3)
Radni Rady Powiatu Węgrowskiego kadencji 2014-2018 r. (galeria: 4)
Przedstawiciele Mieszkańców Wsi Międzyleś, którzy wykonali wieniec dożynkowy. (galeria: 7)