XXVIII sesja Rady Powiatu Węgrowskiego

powiatwegrowski.pl - Strona główna

XXVIII sesja Rady Powiatu Węgrowskiego

Drukuj
IMG_1308 (galeria: 1)

W ubiegły czwartek, tj. 10 października br., odbyła się XXVIII sesja Rady Powiatu Węgrowskiego, która zainaugurowana została otwarciem nowej wystawy w Powiatowej Galerii „ Wiano”.

Tym razem, wystawę swoich prac malarskich przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kochanowskiego w Węgrowie. Starosta Węgrowski- Krzysztof Fedorczyk oraz Wicestarosta Węgrowski- Ewa Besztak pogratulowali uczniom talentu, a dyrektorom ZSP w Węgrowie podziękowali za wspieranie pasji swoich wychowanków.

Te i inne prace plastyczne młodych artystów, zostały wykonane w ramach szkolnego przedsięwzięcia „ Galeria Artysta”, zainicjowanego w 2013 r. przez wicedyrektor wspomnianej szkoły- Halinę Ulińską.

Obrazy wykonane różnymi technikami można oglądać w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie w godzinach pracy urzędu.

Po uroczystej inauguracji wystawy, Przewodnicząca Rady Powiatu przystąpiła do merytorycznej części sesji, podczas której odjęto uchwały w sprawach:

1) zmian w budżecie powiatu na 2013 rok;

2) zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Węgrowskiego na lata 2013-2032;

3) wyboru podmiotu uprawnionego do badania sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Węgrowie za 2013 rok;

4) ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu węgrowskiego na 2014 rok;

5) zmiany Uchwały Nr XXV/238/2013 z dnia 12 czerwca 12013 roku w sprawie udzielenia w 2013 roku pomocy finansowej w formie dotacji celowej Gminie Łochów z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania pn. „Budowa ogrodzenia od. Ul. Folwarcznej i między ul. Folwarczną i ul. Szkolną na terenie miasta Łochów” oraz upoważnienia zarządu Powiatu Węgrowskiego do zawarcia umowy z Gmina Łochów, określającej szczegółowe warunki udzielenia pomocy finansowej oraz przeznaczenie i zasady rozliczenia środków;

6) uchwalenia „Programu współpracy Powiatu Węgrowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2014 rok”;

7) skargi na bezczynność Zarządu Powiatu Węgrowskiego.

W porządku obrad znalazły się również:

1. Sprawozdanie z działalności Komendanta Powiatowego Policji za 2012 r. oraz informacja o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego w powiecie.

2. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych, w tym o wynikach sprawdzianów i egzaminów zewnętrznych w roku szkolnym 2012/2013.

3. Informacje o oświadczeniach majątkowych radnych powiatu, członków Zarządu Powiatu, sekretarza, skarbnika i innych osób wydających decyzje administracyjne w imieniu Starosty.

IMG_1288 (galeria: 2)
IMG_1297 (galeria: 3)
IMG_1295 (galeria: 4)
IMG_1287 (galeria: 5)
IMG_1301 (galeria: 6)
IMG_1290 (galeria: 7)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.