XIII sesja Rady Powiatu Węgrowskiego

XIII sesja Rady Powiatu Węgrowskiego

Dnia 19 września b.r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyła się XIII sesja Rady Powiatu Węgrowskiego. Poza ustalonym porządkiem obrad podczas sesji Radni przyjęli stanowisko w sprawie upamiętnienia 80. Rocznicy wybuchu II Wojny Światowej a także podjęli uchwałę w sprawie nadania tytułu honorowego Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego, przyznającą to wyróżnienie następującym osobom:

- Ks Bp. Tadeuszowi Pikusowi

- Wicemarszałek Senatu RP Pani Marii Koc

- Dyrektorowi Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie Panu Romanowi Postkowi

- Dyrektorowi Zakładu Mleczarskiego Hochland w Węgrowie Panu Jerzemu Mrozowskiemu.

Akty nadania tytułów i symboliczne pierścienie zostały przekazane wyróżnionym podczas Dożynek powiatowo-gminnych w Kopciach.

Przed rozpoczęciem obrad XIII sesji Rady Powiatu Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik i Naczelnik Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Bożena Gierej wręczyli podziękowania dla Koła Gospodyń Wiejskich z Karczewca, które ze swoim wieńcem dożynkowym zdobyło II miejsce w konkursie na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy na Dożynkach Województwa Mazowieckiego 2019 - reprezentując Powiat Węgrowski. Przedstawicielki Koła zaśpiewały także piosenkę, ułożoną specjalnie na tegoroczne dożynki.