XII Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Węgrowskiego

XII Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Węgrowskiego

W poniedziałek 3 października 2022 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Węgrowskiego.

W spotkaniu uczestniczyli: Przewodniczący Konwentu Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, Wiceburmistrz Węgrowa Halina Ulińska, Wiceburmistrz Łochowa Małgorzata Łotarska oraz Sekretarz Angelika Pasek-Gilarska, Wójt Gminy Miedzna Tadeusz Okulus, Wójt Gminy Korytnica Stanisław Komudziński oraz Zastępca Wójta Grażyna Chrupek, Wójt Gminy Grębków Bogdan Doliński, Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran, Wójt Gminy Stoczek Zbigniew Kłusek, a także gościnnie przedstawiciele gmin Partnerstwa Razem dla Rozwoju Doliny Liwca Wójt Gminy Jadów Dariusz Kokoszka i Wójt Gminy Strachówka Piotr Orzechowski.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się także Krzysztof Buczek – Fundacja Fundusz Współpracy – opiekun Partnerstwa, Prezes LGD „Bądźmy Razem” Jadwiga Snopkiewicz, Mirosław Szwinto Prezes PKS Sokołów Podlaski, Grzegorz Plichta Kierownik PKS Sokołów Podlaski, Ewa Ufnal Naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju, Iwona Gołoś Naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu.

W pierwszej części opiekun Partnerstwa Krzysztof Buczek, w swojej prezentacji przedstawił uzgodnienia formy organizacyjno-prawnej Partnerstwa oraz wybór kluczowych projektów w ramach udziału w programie CWD+ (Centrum Wsparcia Doradczego „Plus”) Strategii Partnerstwa Razem dla Rozwoju Doliny Liwca.

Głównym tematem drugiej części było ustalenie kursów komunikacji PKS w ramach Funduszu przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na rok 2023. Wszelkie uwagi i zapytania zaproszonych gości wyjaśniał Prezes PKS Sokołów Podlaski Mirosław Szwinto.

W trzeciej części głos zabrała Jadwiga Snopkiewicz Prezes LGD „Bądźmy Razem”, która przedstawiła sprawozdanie na temat bieżącej działalności Lokalnej Grupy Działania „Bądźmy Razem”.