XI Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego

XI Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik otworzył XI Sejmik Turystyczny Mazowsza (galeria: 1)

W Powiecie Węgrowskim w dniach 25 i 26.09.2017 r. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zorganizował XI Sejmik Turystyczny Mazowsza. Współorganizatorem wydarzenia była Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna i Powiat Węgrowski.

Tematem przewodnim obrad, które odbywały się w Folwarku i Pałacu w Łochowie był „SLOW TURISM nową energią napędzającą  rozwój regionu”. Przybywających na Sejmik uczestników witała młodzież z Zespołu Tanecznego z ZSP w Łochowie. Otwarcia obrad dokonał Marszałek Województwa  Mazowieckiego Adam Struzik. Głos zabrał także Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, który podczas swojego wystąpienia podziękował za możliwość współorganizacji tak prestiżowego wydarzenia. Zebranych witała także dr Maria Schicht Wiceprezes MROT. Prowadząca Sejmik Wicedyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Izabela Stelmańska przedstawiła program obrad, podczas których uczestnicy mogli zapoznać się z Slow Life – filozofią życia i sposobem na spędzanie wolnego czasu a także sposobami promocji tego trendu turystycznego w mediach społecznościowych. W pierwszym dniu Sejmiku uczestnicy udali się na wycieczkę po Powiecie Węgrowskim zwiedzając: Pałac w Starejwsi, Bazylikę Mniejszą i Dom Gdański w Węgrowie a także Muzeum Zbrojownię na Zamku w Liwie. Na Rynku Mariackim gości przywitał Zespół Tańca Ludowego z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie z przygotowanym przez siebie występem tanecznym, który zebrał gromkie brawa. Duże zainteresowanie swoimi pracami wzbudziła także Pani Małgorzata Pepłowska, która przedstawiła swój warsztat twórczy zwiedzającym Dom Gdański. Podczas pobytu w Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie uczestnicy wycieczki mieli okazję poznać jego „mieszkańców”: Żółtą Damę i postaci dworskie, w które wcielili się uczniowie z I LO w Węgrowie.

Z okazji Światowego Dnia Turystyki podczas uroczystej wieczornej Gali uhonorowano osoby zasłużone dla rozwoju turystyki na Mazowszu. Dyplomy uznania wręczyła Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Pani Janina Ewa Orzełowska. Z Powiatu Węgrowskiego otrzymali je: Wicestarosta Halina Ulińska, dr Mirosław Roguski i Pani Jadwiga Giers reprezentująca Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej. W drugim dniu Sejmiku Prezes Firmy Arche Władysław Grochowski  przedstawił historię Pałacu Łochów a także omówił etapy prowadzonych przez wiele lat prac remontowych i adaptacyjnych. Swoje wystąpienie miała także Wicestarosta Halina Ulińska, która po emisji nowego filmu promującego Powiat Węgrowski omówiła działania jakie podejmuje Powiat Węgrowski w ramach promocji i rozwoju turystyki.

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie witali uczestników Sejmiku. (galeria: 2)
Uczniowie z Zespołu Tanecznego z ZSP w Łochowie (galeria: 3)
Uczniowe z Zespołu Tanecznego z ZSP w Łochowie (galeria: 4)
Uczniowie z Zespołu Tanecznego z ZSP w Łochowie witali gości Sejmiku. (galeria: 5)