XI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZACHOWY WĘGRÓW 2015

XI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZACHOWY WĘGRÓW 2015

Nagrodzeni uczestnicy festiwalu wraz z  władzam powiatu, mista i organizatorami (galeria: 1)

W  dniach   26 - 27 wrzesień 2015 r. w sali  gimnastycznej w  budynku  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w  Węgrowie odbył się XI Międzynarodowy Festiwal Szachowy Węgrów.
Festiwal został zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży w Węgrowie przy współfinansowaniu ze środków samorządowych Miasta Węgrowa i Starostwa Powiatowego w Węgrowie. Ponadto został sponsorowany przez  Wydawnictwo Szachowe „ PANELOPA” z Warszawy, Piekarnię Gromulska w Węgrowie oraz  Przedsiębiorstwo  Wodociągów   i  Kanalizacji  Spółkaz o.o w Węgrowie . Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie
9 rund. Tempo gry 30 minutowe na zawodnika. Turniej umożliwiał zdobycie norm na kategorie: IV i V. Sędziowali: Sędzia główny Eliza Słupska i Wiesław Krzanowski.

Uroczystego otwarcia XI Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Węgrów 2015 dokonała  Halina Ulińska -Wicestarosta Powiatu Węgrowskiego. Na uroczystość przybyli Lidia Siuchta -Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu  Węgrowskiego, Paweł Marchela - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu  Węgrowskiego, Leszek Redosz - Zastępca Burmistrza Miasta Węgrowa, Alodia Kraska -Prezes Akcji Katolickiej, Prezes Honorowy Stowarzyszenia, Janusz Baum - Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Węgrowie - gospodarz obiektu, Eliza Słupska - Główny sędzia turnieju oraz Prezes Stowarzyszenia Wiesław Krzanowski – Kierownik Turnieju.

Do zawodów przystąpiło około 80 zawodników, a ukończyło 66 zawodników, w tym 43 zawodników z Polski i 23  z zagranicy: Białorusi, Ukrainy i Rosji. Oprócz zawodników reprezentujących węgrowskie kluby szachowe: SRSDiM Węgrów i PUKS Fides Węgrów, do Węgrowa przyjechali zawodnicy z Międzyrzecza Podlaskiego, Lublina, Radzynia Podlaskiego, Sokołowa Podlaskiego, Siedlec, Dobrego, Krynki, Warszawy, Lwowa i Brześcia. Atmosfera festiwalu była miła i przyjazna skupieniu potrzebnemu do grania w tak piękną, ale trudną grę. W przerwie zawodnicy mogli skorzystać z bufetu  przygotowanego przez organizatorów.

Na zakończenie turnieju zawodnicy otrzymali dyplomy, a najlepszym  wręczone zostały puchary, statuetki i nagrody rzeczowe. Nagrody wręczyli: Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Węgrowskiego Lidia Siuchta, Wiceburmistrz Węgrowa Leszek Redosz  oraz Wiesław Krzanowski.

Klasyfikacja zawodników odbyła się w kilku kategoriach: seniorzy, juniorzy, kobiety, juniorki starsze, juniorki, oraz najmłodsi zawodnicy.

Wyniki Festiwalu:

W grupie seniorów:

1 miejsce  zajął Kondrat Szczygieł  - KSz HETMAN Krynka,

2. miejsce zajął Jakub Szczygieł—KSz HETMAN Krynka

3.miejsce Paweł Krasuski  - Radzyń Podlaski,
4.miejsce Józef  Flaziński -  z UKS-STS z Sokołowa Podlaskiego.

W grupie kobiet i juniorek starszych:

1.  miejsce   Anokhina, Valentsina z Białorusi.

2.  miejsce Liebiedieva, Valeriya Lwów – Ukraina

3.  miejsce  Dubowskaya, Kateryna   z Białorusi.

4. miejsce   Marianna Majewska    -   PUKS Fides Węgrów

5. miejsce  Magdalena Włodarczyk - SRSDiM Węgrów

6. miejsce   Kateryna   Golovanova    Lwów - Ukraina

Juniorki

1.miejsce  Zuzanna Łaszczuk - MAZSzach w Warszawie

2 miejsce Katarzyna Kodym  - PUKS Fides Węgrów
3 miejsce Łaszczuk Zofia  MAZSzach w Warszawie

4 miejsce Majczyna, Patrycja – LKS  Lublin

Juniorzy:

1 miejsce   Przemysław Laszczak  MTSz Mińsk Mazowiecki

2 miejsce   Wiktor Kukawski   -  MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski

3 miejsce Aliaksandr  Kalilets,   -Brześć Białoruś

4 miejsce Kacper Królak- MTSz Mińsk Mazowiecki

Wszystkim Zawodnikom Turnieju serdecznie gratulujemy

Zamknięciem turnieju było wystąpienie Wicestraosty Haliny Ulińskiej oraz Swietłany Dubowskaja z  Białorusi, która podziękowała organizatorom i władzą samorządowym Starostwa Powiatowego i Miasta Węgrowa, że mogli przyjechać do Węgrowa na turnieje szachowe już po raz  jedenasty, które to odbywają się w miłej i przyjaznej atmosferze.