Wyszkowskie Dyktando – finał wojewódzki

Wyszkowskie Dyktando – finał wojewódzki

Kochać ojczyznę to miłować język, miłować język to nie kalać go błędami.

Pod takim hasłem odbył się 13  kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Obrońców Westerplatte wojewódzki finał niezwykle popularnego wśród młodzieży konkursu ortograficznego Wyszkowskie Dyktando.

Wzięło w nim udział 51 uczniów z powiatu wyszkowskiego i węgrowskiego, w tym 35 uczestników z klas siódmych i ósmych gminnych szkół podstawowych oraz 16 uczestników ze szkół ponadpodstawowych. Szkoły ponadpodstawowe Powiatu Węgrowskiego reprezentowało 5 osób wyłonionych podczas rywalizacji powiatowej dnia 3 kwietnia 2023 r.

Oto wyniki ortograficznej rywalizacji w kategorii: szkoły ponadpodstawowe

• I miejsce - Bartosz Wyszyński z I LO w Wyszkowie,
  • II miejsce - Maria Ziółkowska z LO w Łochowie,
  • III miejsce - Bartłomiej Dawidczyk z CEZiU w Wyszkowie,

Wyróżnienia otrzymali: Weronika Gołębiewska z I LO w Węgrowie, Oliwia Dzięcioł z ZS nr 3 w Wyszkowie i Oliwia Łoś z I LO w Wyszkowie.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 31 maja 2023 roku podczas Wyszkowskich Dni Nauki.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim uczestnikom konkursu a w szczególności reprezentującym szkoły ponadpodstawowe Powiatu Węgrowskiego oraz ich opiekunkom za tak dobre przygotowanie uczniów do konkursu.

Info: Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki