Wręczono Stypendia Prezesa Rady Ministrów

Wręczono Stypendia Prezesa Rady Ministrów

Po raz kolejny Stypendia Prezesa Rady Ministrów trafiły do młodzieży z terenu powiatu węgrowskiego. W uroczystości wręczenia udział wzięła Starosta Węgrowski Ewa Besztak.

4 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Siedlcach 8 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Węgrowskiego  odebrało dyplomy z rąk Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty - Doroty Skrzypek oraz dyrektora Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie - Adama Skupa.

Wśród wszystkich 39 stypendystów z terenu Delegatury Siedleckiej, wymieniono dwoje szczególnie wybitnych uczniów, którzy osiągnęli średnią ocen 6.0. Jednym z nich został Piotr Akonom z ZSP w Łochowie, który w imieniu wszystkich nagrodzonych podziękował za przyznane wyróżnienia.

Stypendyści otrzymają kwotę 2850 zł na rok, która będzie wypłacona w dwóch ratach. Stypendium jest formą nagradzania i wspierania rozwoju uczniów szkół dla młodzieży, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Otrzymują je uczniowie, którzy otrzymali promocje z wyróżnieniem i najwyższą średnią ocen w szkole lub wykazali szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki.

Mazowiecka Wicekurator Oświaty Dorota Skrzypek pogratulowała stypendystom umiejętności i pracowitości, które doprowadziły ich do osiągniętego sukcesu.

Stypendystami Prezesa Rady Ministrów zostali:

-  Piotr Akonom (Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie)

-  Agnieszka Gąsior (Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w Sadownem)

- Karol Janiszewski (Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie)

- Katarzyna Karczmarczyk (Niepubliczne Liceum w Stoczku)

- Julia Miklaszewska ( I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie)

- Jolanta Niewiarowska (Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie)

- Małgorzata Pazio (Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie)

- Patryk Ryszawa (Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Sadownem)

Wyróżnionym towarzyszyli dyrektorzy i nauczyciele szkół z terenu powiatu: wicedyrektor I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie - Magdalena Olszewska, dyrektor ZSP im. J. Kochanowskiego w Węgrowie - Jacek Nowotniak, dyrektor ZSP w Łochowie - Andrzej Suchenek, dyrektor Niepublicznego Liceum w Stoczku - Tadeusz Danaj i mgr. Kamil Kiełek z ZSP w Sadownem.