Wojewódzki Finał Konkursu Ortograficznego „Dyktando powiatowe”

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Wojewódzki Finał Konkursu Ortograficznego „Dyktando powiatowe”

Drukuj

11 maja 2013 roku w Wyszkowie odbył się etap wojewódzki XIII edycji Konkursu Ortograficznego „Dyktando Powiatowe”, podczas którego uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie wykazali się niezwykłym kunsztem w stosowaniu zasad ortografii.

Konrad Gromek (uczeń klasy I matematyczno-geograficznej) zajął I miejsce oraz uzyskał tytuł Mistrza Ortografii (opiekun: p. Iwona Bednarczyk), a Urszula Trojanowska (klasa I humanistyczna) zajęła III miejsce (opiekun: p. Ewa Dmowska). Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 24 maja w Wyszkowie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

W konkursie tym udział wzięli laureaci etapu powiatowego z powiatów: węgrowski, wyszkowski, pułtuski i ostrowski – łącznie 34 uczniów. Wcześniej odbyły się eliminacje powiatowe, których w przypadku naszego Powiatu gospodarzem było I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie. Powiat Węgrowski w konkursie reprezentowali: dwoje uczniów z ww. liceum oraz dwie uczennice z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Sadownem (Karolina Perzyna i Sylwia Tymińska). Ponadto w etapie powiatowym do reprezentowania Powiatu wyłoniono Sylwię Graczyk z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie.

Tekst dyktanda dla uczestników finału wojewódzkiego opracowali pracownicy Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Starosty Wyszkowskiego i Burmistrza Wyszkowa, a organizatorem i gospodarzem było Gimnazjum nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie.

Tadeusz Krupa – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.