Wojewoda Konstanty Radziwiłł wizytował rozbudowę ZSP w Łochowie

Wojewoda Konstanty Radziwiłł wizytował rozbudowę ZSP w Łochowie

13 lipca Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł wizytował rozbudowę Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie. Na realizację tej inwestycji Powiat Węgrowski otrzymał dofinansowanie w kwocie 4 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W spotkaniu udział wzięli: Poseł Maciej Górski, Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Kierownik delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba i dyrektor ZSP w Łochowie Agnieszka Ludwin.

Aktualnie inwestycja jest w trakcie realizacji. W ramach rozbudowy powstaje nowy pawilon dydaktyczny, który zostanie połączony z istniejącym budynkiem za pomocą łącznika parterowego. W budynku zaprojektowano nową szatnię, kotłownię, sale dydaktyczne, pokój nauczycielski, łazienki – w tym dla osób niepełnosprawnych, windę oraz ciągi komunikacyjne. Istniejący budynek dydaktyczny zostanie poddany termomodernizacji. Planuje się wymianę stolarki otworowej, wymianę pokrycia dachowego, docieplenie ścian oraz przebudowę c.o. Zakończenie prac przewidziane jest na koniec 2022 roku.