Wizytacja siedziby ukraińskiej firmy TRIOL – POLAND

Wizytacja siedziby ukraińskiej firmy TRIOL – POLAND

9 lutego Starosta Ewa Besztak wraz z Burmistrzem Łochowa Robertem Gołaszewskim wizytowali siedzibę ukraińskiej firmy TRIOL – POLAND, która w ubiegłym roku zakupiła część byłej siedziby fabryki „Bumar - Proma” w Ostrówku gm. Łochów.

Podczas spotkania firmę TRIOL reprezentowały Dyrektor Zarządu Natalia Zalevska oraz Kierownik ds. personalnych Olena Ivanova.

Na skutek działań wojennych zakłady tej firmy w Charkowie zostały zbombardowane i w związku z tym jej Zarząd podjął decyzję o przeniesieniu działalności do Polski. Firma produkuje szafy sterujące platformami wiertniczymi do wydobycia ropy naftowej i gazu. Swoje produkty sprzedaje m.in. na rynek amerykański oraz do krajów arabskich. Obecnie w zakładzie w Ostrówku zatrudnionych jest ponad 200 osób, a do końca tego roku planowane jest zwiększenie zatrudnienia do 300. Firma planuje w roku 2024 postawienie kolejnej hali produkcyjnej, a w przyszłości wybudowanie jeszcze jednego zakładu. Celem wizyty Starosty było omówienie możliwości współpracy na linii kształcenia zawodowego przyszłych pracowników firmy w zawodach technik elektronik i technik elektryk.