Wizyta nauczycieli z Belgii

Wizyta nauczycieli z Belgii

W dniach od 12 do 16 listopada Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem gościł nauczycieli z partnerskiej szkoły Instytutu im. Emile Gryzon w Brukseli. Uroczystość powitania odbyła się w obecności przedstawiciela ambasady Belgii w Warszawie. Wizyta ta poprzedzona była wyjazdem w marcu nauczycieli z Sadownego do szkoły w Brukseli. Obie te szkoły zajmują się kształceniem młodzieży w zawodach gastronomicznych. Nawiązanie tej współpracy było możliwe dzięki pomocy Pani Elżbiety Lanc członka zarządu Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie oraz dzięki Starostwu Powiatowemu w Węgrowie. Nawiązanie współpracy ze szkołą w Brukseli ma na celu umożliwienie młodzieży Technikum w Sadownem wyjazdu na praktyki zawodowe do partnerskiej szkoły w celu nabycia nowych umiejętności kulinarnych, cukierniczych, poznania nowych kultur oraz wymiany doświadczeń. Mamy nadzieje, że projekt ten przerodzi się w stałą współpracę         i przyniesie obu szkołom wiele korzyści.