Wizyta Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka

Wizyta Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka

Swoją wizytę, która miała miejsce 20 czerwca, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak rozpoczął od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Powstańców Styczniowych, gdzie odbył także rozmowę z węgrowskimi kombatantami, przedstawicielami klas mundurowych i Stowarzyszenia „Niezłomnych”.

Następnie Minister odwiedził Fabrykę Mebli Filipek, która skorzystała z Tarczy Finansowej. Jeden z właścicieli, Kamil Filipek, oprowadził Ministra po fabryce, przedstawił historię firmy oraz opowiedział o sposobach radzenia sobie z kryzysem spowodowanym przez epidemię koronawirusa.

Ważnym punktem wizyty był plac budowy nowej strażnicy Państwowej Straży Pożarnej. Komendant Jarosław Soszyński zaprezentował aktualny stan prac budowlanych. Starosta Ewa Besztak podziękowała Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi oraz Senator RP Marii Koc za wsparcie, dzięki któremu budowa strażnicy była możliwa.

Kolejnym punktem wizyty był węgrowski Klasztor, gdzie trwają intensywne prace budowlane związane z powstającym tam Centrum Dialogu Kultur. Delegacja odwiedziła także znajdującą się w podziemiach Klasztoru ekspozycję muzealną „Węgrów – miasto wielu kultur i religii”. Po klasztorze oprowadził gości Kustosz dr Marek Sobisz.

Na zakończenie Minister Błaszczak odwiedził węgrowski Rynek Mariacki, gdzie miał okazję spotkać się z mieszkańcami.

W wizytacji oprócz wyżej wymienionych udział wzięli: Poseł na Sejm RP Maciej Górski, Poseł na Sejm RP Daniel Milewski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Anna Kaszuba, Wicestarosta Marek Renik oraz członek Zarządu Powiatu Tadeusz Kot.