„Widzimy nie tylko oczami”

„Widzimy nie tylko oczami”

Zgłoś się do nowego projektu „Widzimy nie tylko oczami”

Tracisz wzrok i masz już problemy z odczytywaniem druku, godzin na zegarku czy numerów nadjeżdżających autobusów? Nie zauważasz przeszkód albo unikasz wychodzenia o zmroku? Wstydzisz się tego i nie masz z kim o tym porozmawiać? Mieszkasz w powiecie węgrowskim? Zgłoś się do projektu „Widzimy nie tylko oczami” realizowanego przez Instytut Tyflologiczny Polskiego Związku Niewidomych dla mieszkańców Wschodniego Mazowsza.

Co możesz zyskać? Nauczysz się:

- wykonywać codzienne czynności metodami bezwzrokowymi,

- poruszać się po ulicy bezpiecznie i samodzielnie,

- korzystać z nowoczesnych technologii komputerowych, dzięki którym będziesz mógł czytać, pisać i zdobywać informacje.

Zespół doświadczonych specjalistów i rehabilitantów pomoże Ci zachować albo odzyskać niezależność.

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w tym projekcie, zadzwoń na infolinię: 22 887 60 86 czynną od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00.

Uwaga!

Nie musisz posiadać orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

Zachęć do udziału w projekcie także swoich bliskich.

Działania w ramach projektu „Widzimy nie tylko oczami” prowadzone na terenie powiatu węgrowskiego objęte są patronatem Starosty Węgrowskiego Ewy Besztak.

„Widzimy nie tylko oczami” – stworzenie modelu koordynowanego wsparcia dla osób tracących wzrok w ich środowisku lokalnym. Projekt pilotażowy dla Wschodniego Mazowsza realizowany przez Instytut Tyflologiczny PZN. Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Informacje: www.widzimy.pzn.org.pl