Zakupiono zamgławiacz do dezynefkcji i odkażania

Zakupiono zamgławiacz do dezynefkcji i odkażania

W ramach działań związanych z przeciwdziałaniem występowania i usuwania wirusa COVID-19- Starostwo Powiatowe w Węgrowie zakupiło zamgławiacz służący do dezynfekcji i odkażania oraz stosowne preparaty zwalczające bakterie i wirusy. W dniu 06.11.br. urządzenie po raz pierwszy zostało wykorzystane do zamgławiania pomieszczeń Starostwa, potencjalnie najbardziej narażonych na możliwość zainfekowania min. przestrzeni tzw. wspólnych- sal, korytarzy, łazienek i innych. Przeprowadzone zabiegi poprawiają warunki sanitarne przebywającym w budynku interesantom i  pracownikom oraz eliminują możliwość zakażenia przez dotykane powierzchnie czy korzystanie z urządzeń i wyposażenia. Jest to kolejny zakup- łącznie ze środkami ochrony osobistej, służący ograniczaniu występowania COVID-19, zarówno w szkołach, placówkach oświatowych, jednostkach organizacyjnych oraz samym urzędzie.

Naczelnik WZK

Włodzimierz Cichocki