Zakończyła się zbiórka darów dla Polaków mieszkających na Ukrainie

Zakończyła się zbiórka darów dla Polaków mieszkających na Ukrainie

Kilka dni temu zakończyła się świąteczna zbiórka produktów spożywczych, środków czystości i kosmetyków dla Polaków mieszkających na Wołyniu i Podolu. W przekazywaniu produktów wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

W zbiórkę aktywnie włączyło się wiele szkół i instytucji z terenu powiatu, co zaowocowało zgromadzeniem wielu produktów, które finalnie pomieściły się w trzech busach.

12 grudnia delegacja na czele z Senator RP Marią Koc oraz Starostą Węgrowskim Ewą Besztak wyruszyła na Ukrainę, aby przekazać produkty potrzebującym rodakom.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę: pracownicy Starostwa Powiatowego w Węgrowie, Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości, I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Węgrowie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jaworku (wraz z całą społecznością lokalną Jaworka), Środowiskowy Dom Samopomocy w Miedznie (wraz z całą miedzeńską społecznością), Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sadownem, Przedszkole w Sadownem.