Zakończyła się Kwalifikacja Wojskowa 2019

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Zakończyła się Kwalifikacja Wojskowa 2019

Drukuj
(galeria: 1)

                      W dniu 14 marca br. w siedzibie Powiatowej Komisji Lekarskiej w Węgrowie przy ul. Powstańców 1, odbyło się podsumowanie działalności Komisji. Jednocześnie był to ostatni, dodatkowy dzień pracy PKLek. w którym kwalifikowano osoby z  poprzednich dni, które nie stawiły się do kwalifikacji wojskowej lub też uchylały się od obowiązku stawiennictwa i zostały  doprowadzone przez Policję. W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Węgrowski - Ewa Besztak, Wicestarosta Węgrowski - Marek Renik, Komendant WKU w Mińsku Mazowieckim - ppłk Krzysztof Gemza, Naczelnik WZK SP w Węgrowie - Włodzimierz Cichocki oraz członkowie Komisji na czele z jej przewodniczącą doktor Anną Roguską.

                      W trakcie spotkania Pani Starosta oraz Komendant WKU, złożyli podziękowania osobom zaangażowanym zarówno w przygotowanie jak i przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej, a ponadto Komendant WKU wręczył pisemne podziękowania.

                         Omówiono również sprawy dotyczące poziomu stawiennictwa osób z poszczególnych gmin z terenu powiatu., podzielono się uwagami które nasunęły się w trakcie kwalifikacji oraz zaplanowano działania pozwalające na usprawnienie procesu kwalifikacji w przyszłym roku.

                           W bieżącym roku kwalifikacja wojskowa trwała 14 dni, a w budynku w którym prowadzono kwalifikację zapewniono dobre warunki zarówno dla osób kwalifikowanych jak i osób pracujących w Komisji. Zostały też spełnione wymagania dotyczące zachowania intymności badań, ochrony danych osobowych i inne. Na parterze budynku prowadzono zajęcia świetlicowe z wykorzystaniem środków audio wideo.

Naczelnik WZK

W. Cichocki

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.