Zakonczenie projektu "Młodzi Lokalni Liderzy"

Zakonczenie projektu "Młodzi Lokalni Liderzy"

11.07.2019 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Miedznie odbyło się zakończenie i podsumowanie trzech etapów międzynarodwego projektu „Young Local Leaders (Młodzi Lokalni Liderzy)”. Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentował Wicestarosta Węgrowski Marek Renik.

Stowarzyszenie – Lokalna Grupa Działania „Bądźmy Razem” realizowała w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu” oraz z Lokalną Grupą Działania „Nemunas” z Litwy międzynarodowy projekt współpracy „Young Local Leaders (Młodzi Lokalni Liderzy)”, złożony z trzech etapów, podczas których odbyły się młodzieżowe obozy typu workcamp. Taki międzynarodowy obóz  łączy ludzi z różnych krajów i środowisk poprzez pracę na rzecz społeczności lokalnych w miejscu realizacji. Uczestnicy  wykonywali prace ekologiczne, renowacyjne, socjalne, związane z kulturą i wiele innych.

Uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach, grach i zabawach, dzięki którym poznali metodę Organizowania Społeczności Lokalnej (nowatorską metodę pracy środowiskowej) i wzmocnili kompetencje liderskie, aby je wykorzystać w swoim otoczeniu do aktywizacji mieszkańców.

W  ramach trzeciego etapu projektu, gdzie gospodarzem było LGD „Bądźmy Razem”, powstał plac rehabilitacyjny w Miedznie przy Środowiskowym Domu Samopomocy.