powiatwegrowski.pl - Strona główna

Za nami Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Drukuj
Zwycięskie drużyny z organizatorami Turnieju. (galeria: 1)

W dniu 27 kwietnia 2017 roku odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Powiatu Węgrowskiego, zorganizowane przez: Kuratorium Oświaty w Warszawie delegatura w Siedlcach, Starostwo Powiatowe w Węgrowie, Urząd Miejski w Węgrowie i Komendę Powiatową Policji w Węgrowie.

Na uroczyste rozpoczęcie turnieju przybyli: Panie Starsze wizytator Kuratorium Oświaty delegatury w Siedlcach Cecylia Radzikowska i Iwona Tomczak, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, Wiceburmistrz Węgrowa Leszek Redosz, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie na czele z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Krzysztofem Gromkiem. Zebranych powitała Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie Pani  Monika Demczuk, która przedstawiła program rozgrywek. Między poszczególnymi konkurencjami uczestnicy mogli obejrzeć projekcie filmowe dotyczące bezpieczeństwa a także poznać sposoby udzielania pomocy medycznej w specjalnie przygotowanym punkcie.

Podczas rozpoczęcia zawodów Wicestarosta Halina Ulińska podkreśliła, jak bardzo przydatna jest wiedza w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Życzyła wszystkim sukcesów i współzawodnictwa fair play.

Uczestnicy turnieju rywalizowali w pięciu konkurencjach: test wiedzy, test skrzyżowań, MRD, RTP i Pierwsza Pomoc.

W etapie dla szkół podstawowych zwyciężyli:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Łochowie. Uczniowie w zespole: Wiktoria Jabłonowska, Hanna Ciulak, Bartosz Ziółkowski, Jakub Gałązka.

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Węgrowie. Uczniowie w zespole: Aleksandra Szkołut, Sandra Podgórska, Juliusz Łuczak, Maciej Wakulicz.

III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Edwarda Szymańskiego w Stoczku. Uczniowie w zespole: Oliwia Zyśk, Jakub Figat, Julian Ruman, Julia Tyszka.

 

W etapie dla szkół gimnazjalnych zwyciężyli:

I miejsce – Gimnazjum Gminy Liw w Węgrowie. Uczniowie w zespole: Michał Dobosz, Natalia Jaśkowska, Kamila Krupa.

II miejsce – Gimnazjum im. bł. Edwarda Grzymały w Sadownem. Uczniowie w zespole: Rafał Szczechura, Maciej Szymanik, Karol Ziółkowski.

III miejsce – Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie. Uczniowie w zespole: Maciej Gzocha, Karol Supeł, Michał Nowak

 

Zwycięskie drużyny otrzymały upominki przygotowane przez organizatorów i sponsorów.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
Puchary ufundowało Starostwo Powiatowe w Węgrowie i Urząd Miejski w Węgrowie (galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.