Za nami III Turniej OSP Powiatu Węgrowskiego w piłce halowej

Za nami III Turniej OSP Powiatu Węgrowskiego w piłce halowej

W niedzielę 29 stycznia, w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, odbył się III turniej strażaków OSP Powiatu Węgrowskiego w halową piłkę nożną.

Do turnieju przystąpiło 8 drużyn reprezentujących poszczególne gminy z terenu powiatu węgrowskiego. Zespoły podzielono na dwie grupy, mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym", a następnie rozegrano mecze finałowe. Mecze rozgrywano w czasie 1x15 min, 4 zawodników w polu + bramkarz. W przerwie rozegrano mecz pokazowy pomiędzy strażakami PSP Węgrów – PSP Mińsk Mazowiecki.

Tym razem po zaciętych meczach w grupach i fazie finałowej, halowym mistrzem powiatu o szablę ufundowaną przez Senator RP Marię Koc i Posła Macieja Górskiego, okazała się drużyna OSP Sokółka z Gminy Sadowne. Za pierwsze miejsce zwycięzcy otrzymali również nagrodę o wartości 1200 zł w formie bonu do wykorzystania na rzecz reprezentowanej jednostki OSP, a także nagrodę niespodziankę ufundowaną przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Drugie miejsce zajęła OSP Węgrów zdobywając tym samym nagrodę o wartości 1000 zł, a także puchar ufundowany przez Starostę Węgrowskiego Ewę Besztak. Trzecie miejsce po zaciętym meczu i karnych wywalczyła OSP Stoczek. Za trzecie miejsce przewidziano nagrodę o wartości 800 zł, a także puchar ufundowany przez Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Węgrowie.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim ośmiu drużynom, które uczestniczyły w turnieju. Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

Miejsce I - OSP Sokółka (Gmina Sadowne)
Miejsce II - OSP Węgrów (Miasto Węgrów)

Miejsce III - OSP Stoczek (Gmina Stoczek)
Miejsce IV: OSP Grębków  (Gmina Grębków)
Miejsce V: OSP Gwizdały (Gmina Łochów)
Miejsce VI: OSP Ruchna (Gmina Liw)
Miejsce VII: OSP Wrotnów  (Gmina Miedzna)
Miejsce VIII: OSP Krypy (Gmina Wierzbno)

W ceremonii dekoracji uczestniczyli: Senator RP Maria Koc, Poseł na Sejm RP Maciej Górski, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, Komendant PSP w Węgrowie mł. bryg. Mateusz Bieniak, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Węgrowie dh Paweł Łabaj. Obecni byli również Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Leszek Redosz, Radny Rady Powiatu Węgrowskiego Łukasz Komorowski, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański, Wójt Gminy Miedzna Tadeusz Okulus, Wójt Gminy Wierzbno Emil Wąsowski oraz Dyrektor ZSP im. Jana Kochanowskiego  w Węgrowie Jacek Nowotniak.

Głównym sędzią turnieju był Prezes MKS Czarni Węgrów Dariusz Dobosz. Turniej prowadził Wiesław Soliński. Arbitrami zawodów byli sędziowie z Wydziału Sędziowskiego OZPN w Siedlcach.