XXXIV sesja Rady Powiatu Węgrowskiego

XXXIV sesja Rady Powiatu Węgrowskiego

Prezydium Rady Powiatu. Od lewej: Wiceprzewodnicząca Lidia Siuchta, Przewodniczący Zygmunt Orłowski i Wiceprzewodniczący Paweł Marchela. (galeria: 1)

Dnia 31 stycznia 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyła się XXXIV sesja Rady Powiatu Węgrowskiego. Radni wysłuchali sprawozdania Starosty z działalności Zarządu Powiatu w okresie między sesjami a także podjęli uchwały w sprawach:

1. zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Węgrowskiego na lata 2018-2042;

2. zmian w budżecie powiatu na 2018 r.;

3. zmieniająca uchwałę w sprawie przyjęcia do realizacji dokumentu pn.: „Plan Inwestycyjny dla subregionu siedleckiego objętego OSI problemowym pn.: „Utworzenie zintegrowanego Wielofunkcyjnego Węzła Wymiany Pasażerskiej w Siedlcach oraz rozbudowa i modernizacja powiązanego z nim układu komunikacyjnego miasta i subregionu siedleckiego”;

4. wyrażenia zgody na zawarcie z gminami powiatu węgrowskiego umów i porozumień dotyczących realizacji i współfinansowania zadań z zakresu budowy, przebudowy, remontów dróg powiatowych;

5. uchwalenia Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Powiatu Węgrowskiego na lata 2018-2022;

6. w sprawie trybu udzielania i rozliczania dotacji dla szkół, trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości, ich pobrania i wykorzystania, w tym zakres danych, które powinny być zawarte we wniosku o udzielenie dotacji i w rozliczeniu jej wykorzystania, terminu przekazania informacji o liczbie dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju, uczniów, wychowanków, uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych oraz terminie i sposobie rozliczania wykorzystania dotacji.

Zapoznano się z oceną stanu sanitarnego powiatu węgrowskiego za 2017 a także ze sprawozdaniami:

- z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli poszczególnych stopni awansu zawodowego zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Węgrowski;

- z działalności Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego za rok 2017;

- z prac stałych Komisji Rady Powiatu Węgrowskiego w roku 2017.

Zarząd Powiatu Węgrowskiego. Od lewej: Członkowie Zarządu Andrzej Kruszewski i Paweł Stelmach, Starosta Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Halina Ulińska i Członek Zarządu Włodzimierz Miszczak. (galeria: 2)
Radni Rady Powiatu Węgrowskiego kadencji 2014-2018. (galeria: 3)