XXVI sesja Rady Powiatu

powiatwegrowski.pl - Strona główna

XXVI sesja Rady Powiatu

Drukuj
Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk wręcza podziękowanie dla Pana Mariana Nojszewskiego Powiatowego Lekarza Weterynarii odchodzącego na emeryturę. Obok Wicestarosta Halina Ulińska i Przewodniczący Rady Powiatu Zygmunt Orłowski. (galeria: 1)

W dniu 22 marca 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyła się XXVI sesja Rady Powiatu Węgrowskiego. Przed rozpoczęciem obrad Przewodniczący Rady Powiatu Zygmunt Orłowski, Starosta Krzysztof Fedorczyk i Wicestarosta Halina Ulińska wręczyli podziękowania i kwiaty Panu Marianowi Nojszewskiemu Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii, który po 43 latach pracy odszedł na emeryturę.

- Pan doktor wywiązywał się ze swoich obowiązków we wzorowy sposób i miał zawsze bardzo dobrą opinię wśród rolników – podkreślał Starosta. Podczas sesji przedstawiono także nowego Powiatowego Lekarza Weterynarii, którym został Pan Zygmunt Marcinowski.

Podczas obrad Rada Powiatu Węgrowskiego przyjęła uchwały w sprawach:

1) zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Węgrowskiego na lata 2017-2036;

2) zmian w budżecie powiatu na 2017 rok;

3) określenia zadań powiatu z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych przyjętych do realizacji w 2017 roku, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych;

4) nadania Młodzieżowemu Ośrodkowi Wychowawczemu w Jaworku imienia Czesława Czapówa;

5) dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą-Prawo oświatowe oraz ustalenia sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych;

Radni zapoznali się z informacją o współpracy powiatu z organizacjami pozarządowymi w roku 2016 a także z informacją Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy o stanie bezrobocia w powiecie węgrowskim w 2016 roku. Przyjęli także protokoły: XXIII sesji Rady Powiatu Węgrowskiego z dnia 25 stycznia 2017 r., XXIV nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Wegrowskiego z dnia 22 lutego 2017 r., XXV nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Węgrowskiego z dnia 1 marca 2017 r.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
Gratulacje dla nowego Powiatowego Lekarza Weterynarii Pana Zygmunta Marcinowskiego składa Przewodniczący Rady Powiatu Zygmunt Orłowski. (galeria: 5)
Prezydium Rady Powiatu Węgrowskiego. Od lewej: Wiceprzewodnicząca Lidia Siuchta, Przewodniczący Zygmunt Orłowski i Wiceprzewodniczący Paweł Marchela. (galeria: 6)
(galeria: 7)
Radni Rady Powiatu Węgrowskiego (galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.