XVI sesja Rady Powiatu Węgrowskiego

XVI sesja Rady Powiatu Węgrowskiego

Zarząd Powiatu Wegrowskiego po otrzymanym absolutorium za rok 2015. Od lewej: Członek Zarządu Andrzej Kruszewski, Przewodniczący Krzysztof Fedorczyk, Wiceprzewodnicząca Halina Ulińska, Członkowie Zarządu: Paweł Stelmach i Włodzimierz Miszczak. (galeria: 1)

8 czerwca 2016 roku w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyła się XVI sesja Rady Powiatu Węgrowskiego.

Podczas trwania sesji Radca Szefa Urzędu Do Spraw Kombatabtów i Osób Represjonowanych Pan Jan Sroka wręczył medale „Pro Patria” dla Wicestarosty Haliny Ulińskiej i Burmistrza Węgrowa Krzysztofa Wyszogrodzkiego. Uhonorowane mogą być nimi osoby szczególnie zasłużone w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Ojczyzny. Tytuł przyznany został na wniosek Węgrowskiego Koła Obwodu „Smoła” Światowego Związku Żołnierzy AK.

Uroczysta sesja była  też okazją do uhonorowania strażaków Powiatu Węgrowskiego. Tytuł „Strażak Roku Powiatu Węgrowskiego” w kategorii Strażak Ochotnik przyznany został po raz pierwszy z inicjatywy Członka Zarządu Powiatu Węgrowskiego Pawła Stelmacha. Otrzymał go druh Marek Sewerynik z OSP w Węgrowie. Wyróżnieni zostali: druh Tadeusz Nurkiewicz z OSP z Łochowa oraz druh Michał Żebrowski z OSP z Liwa.

Podczas trwania sesji Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w okresie między sesjami.

Najważniejszą uchwałą przyjętą przez radnych było zatwierdzenie sprawozdania finansowego za rok ubiegły oraz udzielenie Zarządowi Powiatu absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Rada zapoznała się także ze sprawozdaniem rocznym z wykonania planu finansowego SPZOZ w Węgrowie i realizacją zadań biblioteki powiatowej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Węgrowie w 2015 r. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej przekazał informację dotyczącą bezpieczeństwa powiatu w zakresie ochrony przeciwpożarowej w roku 2015.

W trakcie sesji Rada podjęła następujące uchwały:

- zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Węgrowskiego na lata 2016 – 2035;

- zmian w budżecie powiatu na 2016 r.;

- zmian w składzie Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Węgrowie.

Ustalono plan sieci publicznych szkół ponadgimnazjalnych, szkół specjalnych oraz przedszkola specjalnego na terenie powiatu węgrowskiego. Rada zdecydowała także o udzieleniu pomocy finansowej w formie dotacji celowej Gminie Lochów na zadanie pn.: „Budowa parkingu przy hali sportowej w Łochowie”.

Na sesji obecny był Dyrektor Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych Sylwester Chołast, który przedstawił plany dotyczące zagospodarowania Pałacu w Julinie po ewentualnym zakupie tego obiektu przez Urząd Marszałkowski Wojewodztwa Mazowieckiego.

Sesja (galeria: 2)
Od lewej: Radca Prawny Szefa Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Pan Jan Sroka, Przewodniczący Rady Powiatu Zygmunt Orłowski i Wiceprzewodniczący Lidia Siuchta i Paweł Marchela (galeria: 3)
Uroczyste odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego" (galeria: 4)
Uroczyste odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego" (galeria: 5)