XV Turniej Rycerski na Zamku w Liwie

powiatwegrowski.pl - Strona główna

XV Turniej Rycerski na Zamku w Liwie

Drukuj
Bractwo Rycerskie na Turnieju w Liwie (galeria: 1)

13 sierpnia 2016 r. na Zamku w Liwie odbył się XV Turniej Rycerski.  Kolejna już edycja tego corocznego wydarzenia zgromadziła bardzo liczną grupę odwiedzających. Turniej rozpoczął się o godz. 11.00 zaprezentowaniem zawodników, grup bojowych i bractw rycerskich. Walki, pokazy sokolnictwa i konnicy, gry i zabawy dla najmłodszych sprawiały, że przez całą sobotę widzowie szczelnie wypełniali zamkowe wzgórze. Liczną frekwencję zapewniło połączenie rekreacyjnego, rodzinnego pikniku z edukacyjnymi walorami zmagań rycerskich. Widzowie miło spędzili czas oglądając turnieje rycerskie, przechadzając się między stoiskami i zwiedzając zamkowe muzeum. Na sobotni wieczór organizatorzy zostawili najbardziej widowiskową część tegorocznego turnieju. Po zachodzie słońca w oświetlonym pochodniami podzamczu, przy akompaniamencie klimatycznej muzyki i środków pirotechnicznych zorganizowano pokaz profesjonalnych walk rycerskich. Nagrodą dla tych najbardziej wytrwałych był efektowny pokaz sztucznych ogni.

Wśród odwiedzających Turniej byli Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska i Członek Zarządu Powiatu Węgrowskiego Andrzej Kruszewski.

Turniej był doskonałą okazją do promocji Powiatu Węgrowskiego. Nasze wspólne z Wielkim Gościńcem Litewskim stoisko odwiedzali goście z różnych regionów Polski.

Turniej Rycerski na Zamku w Liwie (galeria: 2)
Walki turniejowe (galeria: 3)
Stoisko Powiatu Węgrowskiego na Turnieju Rycerskim (galeria: 4)
Stoisko Powiatu Węgrowskiego (galeria: 5)
Walki turniejowe (galeria: 6)
Walki turniejowe (galeria: 7)
Turniej obserwowały liczne rzesze zgromadzonych na podzamczu (galeria: 8)
Publiczność obserwująca walki (galeria: 9)
Stoisko Powiatu Węgrowskiego (galeria: 10)
Atrakcje dla najmłodszych (galeria: 11)
Podzamcze - Turniej Rycerski (galeria: 12)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.