powiatwegrowski.pl - Strona główna

XLII uroczysta Sesja Rady Powiatu

Drukuj
(galeria: 1)

7 września 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyła się XLII uroczysta Sesja Rady Powiatu Węgrowskiego połączona z uroczystościami z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 20-lecia istnienia Powiatu Węgrowskiego.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w Bazylice Mniejszej w Węgrowie, gdzie przedstawiciele Samorządu Powiatu i zaproszeni goście modlili się w intencji mieszkańców Powiatu Węgrowskiego. Po jej zakończeniu Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk odczytał Akt Nadania Tytułu „Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego”, który otrzymał ks. prałat Leszek Gardziński. Pierścień symbolizujący to wyróżnienie przekazała Wicestarosta Halina Ulińska. Dalsza część uroczystości odbyła się w sali konferencyjnej im. I.J. Paderewskiego w Starostwie. Zebranych przywitali Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Paweł Marchela i Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk. W sesji uczestniczyli: Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, delegacja miasta Hurbanova na czele z burmistrz Ildikò Basternák, przedstawiciel Zarządu Związku Powiatów Polskich Starosta Makowski – Zbigniew Deptuła Radni Rady Powiatu, pracownicy Starostwa i placówek prowadzonych przez Powiat Węgrowski, samorządowcy z terenu Powiatu a także zaproszeni goście. Pierwsza część sesji upłynęła pod znakiem  obrad Rady, natomiast druga obfitowała w wydarzenia szczególne. Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Paweł Marchela wraz ze Starostą Krzysztofem Fedorczykiem i Wicestarostą Haliną Ulińską, wręczyli trzy tytuły „Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego”, które za zasługi dla rozwoju Powiatu Węgrowskiego otrzymali: Robert Marczak - właściciel piekarni Robson, Jacek Kalisz - właściciel zakładu krawieckiego J&K Kalisz oraz Mirosław Żaboklicki - przedsiębiorca z terenu Gminy Korytnica. Tytuły przyznała Rada Powiatu Węgrowskiego w dniu 9 sierpnia 2018. Kolejnym punktem uroczystej sesji było podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy Powiatem Węgrowskim a miastem Hurbanovo na Słowacji, która ma na celu zacieśnienie więzi między samorządami poprzez wzajemną wymianę doświadczeń, wspieranie rozwoju szkolnictwa, promocję i nawiązywanie współpracy na arenie międzynarodowej. Po złożeniu podpisów Starosta Krzysztof Fedorczyk wręczył specjalne  podziękowania dla burmistrz Ildikò Basternák i dyrektor Szkoły w Złotych Morawcach Zity Zahorskiej. Burmistrz Hurbanova w swoim przemówieniu podziękowała za starania Powiatu na rzecz wzajemnej współpracy, na pamiątkę wręczając na ręce Starosty symboliczny klucz do miasta. Na zakończenie obrad w imieniu  Zarządu Związku Powiatów Polskich głos zabrał Starosta Makowski Zbigniew Deptuła, który przekałał zebranym informację o przyznaniu tytułu Samorządowiec 20-lecia Staroście Krzysztofowi Fedorczykowi, wręczając okolicznościową Statuetkę. Obecna na sesji Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc pogratulowała samorządowcom Powiatu Węgrowskiego prężnych działań, które wpłynęły na zauważalny rozwój powiatu pod kątem inwestycji i wszelkich działań skierowanych do mieszkańców.

foto: Natalia Zaleska/Starostwo Powiatowe w Węgrowie

(galeria: 2)
Od lewej: Starosta Krzysztof Fedorczyk, ks prałat Leszek Gardziński, Wicestarosta Halina Ulińska (galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk (galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
Nadanie tytułu "Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego" Panu Robertowi Marczakowi (galeria: 14)
Nadanie tytułu "Załużony dla Powiatu Węgrowskiego" Pani Jackowi Kaliszowi (galeria: 15)
Tytuł "Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego" dla Pana Mirosława Żaboklickiego odebrał syn Pan Marek Żaboklicki. (galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
Podpisanie umowy z miastem Hurbanovo (galeria: 19)
Od lewej: Starosta Krzysztof Fedorczyk, Burmistrz Hurbanova Ilidko Basternak i Wicestarosta Halina Ulińska. (galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
Starosta Makowski Zbigniew Deptuła. (galeria: 25)
(galeria: 26)
Wystąpienie Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego Pani Elżbiety Lanc (galeria: 27)
(galeria: 28)
(galeria: 29)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.