XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży

XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży

Lauraci XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży (galeria: 1)

Dnia 21 kwietnia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie, odbyło się uroczyste wręczenie nagród eliminacji powiatowych w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży. Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem „25  lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Celem Konkursu jest przedstawienie profesjonalnej formacji, jaką jest Państwowa Straż Pożarna oraz zainteresowanie dzieci i młodzieży tematem szeroko pojętego bezpieczeństwa w codziennym życiu, jak również ukazanie strażaków – ratowników w ich codziennych działaniach.

Obecna na uroczystości Wicestarosta Halina Ulińska zapoznała wszystkich zebranych z celami i zadaniami tego konkursu oraz pogratulowała talentu uczestnikom. Wyniki konkursu przedstawił Naczelnik WZK Włodzimierz Cichocki. Komendant PSP Jarosław Soszyński, podziękował uczestnikom i organizatorom za trud i zaangażowanie włożone w wykonanie prac oraz przygotowanie konkursu.

Laureatów konkursu wyłoniła komisja w składzie: Jarosław Soszyński Komendant PSP w Węgrowie, Włodzimierz  Cichocki Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Węgrowie, Roman Postek Dyrektor Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie,  Sylwia Kowieska Starszy Instruktor Plastyki w WOK i Katarzyna Korczak podinspektor w Wydziale Zarządzania Kryzysowego.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I grupa- uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych

I miejsce – Stanisław Domaradzki, SP w Górkach Grubakach

II miejsce – Maciej Kądziela, SP w Górkach Grubakach

III miejsce – Wiktoria Gałązka, SP w Sadownem

Wyróżnienia  - Aleksandra Jurkowska i Paweł Brzezicki ze SP w Górkach Grubakach

II grupa – uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych

I miejsce – Wiktoria Gołębiewska, SP nr 3 w Łochowie

II miejsce – Malwian Gram, SP im. Jana Pawła II w Węgrowie

III miejsce – Grzegorz Ufnal, SP im. Jana Pawła II w Węgrowie

Wyróżnienie – Karolina Gałązka i Alicja Kowalik ze SP im. Jana Pawła II w Węgrowie

III grupa – uczniowie gimnazjów

I miejsce – Patrycja Michalska, Publiczne Gimnazjum w Wierzbnie

II miejsce – Maciej Dziubiela, Gimnazjum w Miedznie

III miejsce – Dominika Dzundza, Gimnazjum Miejskie w Węgrowie

Wyróżnienia – Kacper Gierłowski i Paulina Iwaniuk z Gimnazjum Miejskiego w Węgrowie

Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie.

Prace uczniów, które zajęły pierwsze pięć miejsc w poszczególnych grupach wiekowych, zostały wysłane do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie - gdzie wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich.

Komisja konkursowa. Od lewej: Włodzimierz Cichocki Naczelnik WZK, Komendant PSP Jarosław Soszyński, Katarzyna Korczak, Sylwia Kowieska Starszy Instruktor Plastyki w WOK i Roman Postek Dyrektor Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie (galeria: 2)
Obrady Komisji Konkursowej (galeria: 3)
Zwycięskie prace w kategorii klasy 1-3 szkoły podstawowe (galeria: 4)
Nagrodzone prace w kategorii klas 4-6 szkoły podstawowe (galeria: 5)