X Uczta Pierogowa w Miedznie

X Uczta Pierogowa w Miedznie

22 sierpnia w Miedznie na placu przy szkole odbyła się dziesiąta edycja Festynu Uczta Pierogowa organizowanego przez Stowarzyszenie Skarbiec w Miedznie.

Organizatorzy wraz z Kołami Gospodyń Wiejskich przygotowali 15 tys. pierogów. Wydarzenie cieszyło się tak dużą popularnością, że ilość ta choć imponująca, okazała się niewystarczająca. Oprócz atrakcji kulinarnych organizatorzy przygotowali występy sceniczne, zawody sportowe oraz liczne konkursy, w tym te, w których główne role odgrywały pierogi. Gwiazdą wydarzenia był zespół Stara Kuźnia.

Z okazji Jubileuszowego edycji festynu Stowarzyszenie Skarbiec uhonorowało osoby, instytucje oraz firmy, które wspierały działania stowarzyszenia. Okolicznościową statuetkę otrzymała także Starosta Węgrowski Ewa Besztak.

Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Starosty Węgrowskiego, a Powiat Węgrowski ufundował nagrody rzeczowe oraz wsparł organizacyjnie X Ucztę Pierogową.