Wspólny konwent powiatów województwa mazowieckiego i podlaskiego

Wspólny konwent powiatów województwa mazowieckiego i podlaskiego

W dniach 16 – 17 czerwca 2016 roku w powiecie sierpeckim (województwo mazowieckie), którego gospodarzem jest Starosta Jan Laskowski odbył się Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego i Podlaskiego. Przebiegiem spotkania kierował Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, który jest Przewodniczącym Konwentu Powiatów z Mazowsza. W obradach udział wziął również Starosta Siemiatycki Jan Zalewski – Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Podlaskiego. Wśród zaproszonych gości znalezli się: Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Tomasz Michułka, I Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski wraz z Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Wiesławą Kacperek-Biegańską i Zastępcą Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Anną Olszewską – którzy w swoich wystąpieniach poruszyli tematy związane z domami pomocy społecznej i Powiatowymi Zespołami Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności. Podczas konwentu głos zabrała również Elżbieta Lanc Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego. Na temat nowych propozycji zmian w ustawie zdrowotnej opowiedział Zastępca Dyrektora Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowiekiego Janusz Sobolewski, natomiast temat Programu Obszarów Wiejskich i Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych przedstawił Zastępca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Kazimierz Porębski. Dobrymi praktykami związanymi z transportem ponadnormatywnym na drogach lokalnych podzielił się Starosta Szydłowiecki Włodzimierz Górlicki, natomiast innowacyjne kroki w zakresie działań policji, czyli tzw. „e-policjant” nakreślił Zastępca Komendanta Policji w Płocku nadkom. Zbigniew Mikołajczyk. Swoje wystąpienie miała również firma  KBTO Sp. z o.o., która zaprezentowała się jako operator sieci szerokopasmowej na terenie województwa mazowieckiego.

Foto: Starostwo Powiatowe w Sierpcu