Wręczenie promes na zakup wozów bojowych dla OSP

Wręczenie promes na zakup wozów bojowych dla OSP

W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie 1 kwietnia odbyła się uroczysta zbiórka związana z wręczeniem promes na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych z rejonu siedlecko-ostrołęckiego.

Zgodnie z ogłoszonym 22 lutego br. programem rządowego wsparcia jednostek OSP Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zaplanowało na 2023 rok przekazanie dofinansowania dla Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce na zakup 675 nowych wozów bojowych, z tego 72 wozy trafią na Mazowsze, w tym 22 do okręgu siedlecko-ostrołęckiego.

Symboliczne czeki wręczyli: Wiceminister Waldemar Kraska , Senator RP Maria Koc  i Posłowie: Teresa Wargocka, Krzysztof Tchórzewski i Maciej Górski.

Promesy na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych odebrali również przedstawiciele dwóch naszych lokalnych OSP: OSP Ostrówek i OSP Wola Korytnicka.

Podczas uroczystości samorządowców z terenu powiatu węgrowskiego reprezentowali: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski i Wójt Gminy Korytnica Stanisław Komudziński.

W wydarzeniu uczestniczyli także: Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, Prezesi OSP i kierownictwo oraz druhowie z Komendy PSP w Węgrowie.