Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Domów dla Dzieci

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Domów dla Dzieci

Przekazanie przez wychowanków Domu Dziecka tuby z aktem erekcyjnym do wmurowania (galeria: 1)

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowych Domów dla Dzieci odbyła się 30 czerwca 2017r. w miejscowości Kaliska gmina Łochów.

W uroczystości udział wzięli: Ks. Biskup Antoni Pacyfik Dydycz, Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu UMWM w Warszawie Mirosław Krusiewicz, Dyrektor Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych Sylwester Chołast, Kierownik Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego Marcin Dolota, Zarząd Powiatu na czele ze Starostą Krzysztofem Fedorczykiem, Wicestarostą Haliną Ulińską, Członkami Zarządu Andrzejem Kruszewskim, Włodzimierzem Miszczakiem, Pawłem Stelmachem, Wiceprzewodniczącymi Rady Powiatu Lidią Siuchtą i Pawłem Marchelą, Burmistrzowie, Dyrektorzy jednostek organizacyjnych Starostwa Powiatowego w Węgrowie, Radni Rady Powiatu, Radni Rady Gminy Łochów, Delegacja Gości ze Słowacji oraz inni zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem przez Dyrektora Domu Dziecka w Julinie Agatę Kuczyńską zgromadzonych gości. Następnie Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk przybliżył historię dotychczasowego budynku Domu Dziecka oraz omówił zasadność powstania nowej inwestycji. Po przemówieniach Starosty oraz zaproszonych gości nastąpiło odczytanie i podpisanie aktu erekcyjnego. W dalszej części odbyło się poświęcenie oraz wmurowanie aktu w ściany budowanego Domu dla Dzieci.