Wizyta Wojewody Mazowieckiego w Węgrowie

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Wizyta Wojewody Mazowieckiego w Węgrowie

Drukuj
Podpisanie umowy. Od lewej: Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera i Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk (galeria: 1)

26 września b.r., w Węgrowie przebywał Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera. Wizyta miała charakter roboczy. Wojewoda odwiedził: Komendę Powiatową Policji, Szpital Powiatowy i Państwową Straż Pożarną, gdzie zapoznał się z ogólną sytuacją placówek. Po południu w sali Węgrowskiego Ośrodka Kultury Wojewoda spotkał się z samorządowcami z terenu Powiatu Węgrowskiego. W spotkaniu uczestniczyli: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Marek Renik, wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu a także przedstawiciele lokalnych władz, służb i jednostek samorządowych.

Starosta Krzysztof Fedorczyk mówił o konieczności i potrzebie współpracy z Wojewodą w dziedzinie bezpieczeństwa i  służby zdrowia. Podziękował za dotychczasowe działania i podkreślił znaczenie budowy trzech „schetynówek”, jednocześnie wspominając, że na przyszły rok samorządy złożyły cztery kolejne wnioski.

Podczas spotkania Wojewoda Zdzisław Sipiera i Starosta Krzysztof Fedorczyk podpisali umowę na dofinansowanie zadania realizowanego przez Powiat Węgrowski pod nazwą „Poprawa bezpieczeństwa ruchu i zwiększenie dostępności transportowej na terenie powiatu węgrowskiego poprzez przebudowę drogi powiatowej Nr 4230W Klimowizna-Ruchna-Szaruty”. Podpisy pod umową złożyli także członek Zarządu Powiatu Andrzej Kruszewski i Skarbnik Powiatu Anna Pawełas.

Wizyta Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery w Szpitalu Powiatowym  w Węgrowie (galeria: 2)
Wizyta Wojewody w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie (galeria: 3)
Wizyta Wojewody w Komendzie Powiatowej Policji w Węgrowie. Od lewej: Andrzej Styrczula Komendant Powiatowej Policji w Węgrowie, Maria Koc Wicemarszałek Senatu RP i Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki (galeria: 4)
Wizyta Wojewody. Od lewej: Marek Renik kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach, Krzysztof Fedorczyk Starosta Węgrowski, Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki, Maria Koc Wicemarszalek Senatu RP i Poseł Grzegorz Woźniak (galeria: 5)
Podpisanie umowy. Od lewej: Anna Pawełas Skarbnik Powiatu, Andrzej Kruszewski Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki i Krzysztof Fedorczyk Starosta Węgrowski (galeria: 6)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.