Wizyta Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła

Wizyta Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła

Otwarcie dróg, wizyty w placówkach, spotkanie z samorządowcami. 28 stycznia odbyła się pierwsza wizyta Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła na terenie powiatu węgrowskiego.

W całodniowej wizycie wzięli również udział: Senator RP Maria Koc, Poseł na Sejm RP Maciej Górski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Anna Kaszuba, burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu węgrowskiego, radni powiatowi oraz gminni, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowany był przez Starostę Węgrowskiego Ewę Besztak, Wicestarostę Węgrowskiego Marka Renika, Przewodniczącego Rady Powiatu Leszka Redosza oraz Członków Zarządu Tadeusza Kota i Włodzimierza Miszczaka.

Wizyta rozpoczęła się od otwarcia dwóch inwestycji drogowych zrealizowanych przez Gminę Łochów (ul. Mickiewicza i ul. Stawowa) z Funduszu Dróg Samorządowych. Następnie Wojewoda wraz z delegacją udał się do rewitalizowanego właśnie Parku Dębinka.

Otwarcie drogi Baczki-Wieliczna

Kolejnym punktem programu było otwarcie drogi powiatowej Baczki-Wieliczna, która powstała dzięki dofinansowaniu z funduszu usuwania skutków klęsk żywiołowych (kwota dofinansowania 867 265,00 zł) oraz przy udziale własnym Powiatu Węgrowskiego i Gminy Łochów.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Senator RP Maria Koc, Poseł na Sejm RP Maciej Górski. Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Burmistrz Łochowa, Robert Gołaszewski, Wójt Gminy Stoczek, Zbigniew Kłusek, Przedstawiciel Wykonawcy firmy Czystość Spółka Jawna Szpański Jerzy, Jacek, Dawid, Inspektor Nadzoru Inwestorskiego Fabian Stasiewicz oraz Sołtys Wsi Baczki.

Wizyta w Szpitalu Powiatowym

Następnym punktem wizyty Wojewody Konstantego Radziwiłła był węgrowski szpital. Dyrektor SP ZOZ Artur Skóra wraz z Ordynatorem Oddziału Chirurgicznego Leszkiem Łozowskim oprowadził delegacje po nowopowstałym bloku operacyjnym, pracowni endoskopii oraz tomografii komputerowej.

Po wizycie w szpitalu Wojewoda przejechał nowo wyremontowaną drogą ze środków Funduszu Dróg Samorządowych, Klimowizna - Ruchna - Szaruty (dofinansowanie 1 499 499,00 zł) i udał się pod Pomnik Powstańców Styczniowych, gdzie w asyście samorządowców złożył wieniec upamiętniając 157. rocznicę Bitwy pod Węgrowem.

Wizyta w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Spod pomnika delegacja udała się do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, gdzie Starosta Ewa Besztak oraz Dyrektor Hanna Kasperowicz zaprezentowały Wojewodzie możliwości lokalowe placówki oraz zaprezentowały plan powstania Regionalnego Centrum Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością i Zagrożonych Wykluczeniem, które ma powstać na bazie istniejącej infrastruktury po Gimnazjum Gminy Liw.

Wojewoda odwiedził także podopiecznych Przedszkola Specjalnego, którym przekazał upominki oraz zaśpiewał wspólnie ze starszymi podopiecznymi kolędę w hali gimnastycznej.

Wojewoda przejazdem odwiedził także plac budowy nowej strażnicy Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Krótką wizytę poprowadził Komendant PSP w Węgrowie st. bryg. Jarosław Soszyński, który opowiedział o walorach inwestycji.

Spotkanie z samorządowcami

Ostatnim punktem tej intensywnej wizyty było spotkanie z burmistrzami, wójtami, radnymi powiatowymi i gminnymi, dyrektorami i kierownikami jednostek organizacyjnych w gminach i powiecie. Spotkanie było okazją do dyskusji i wymiany opinii na temat programów rządowych, dotyczących różnych sektorów działalności jednostek samorządu terytorialnego.