Wizyta w Senacie RP

Wizyta w Senacie RP

Dnia 9 stycznia 2019 r. przedstawiciele samorządu Powiatu Węgrowskiego: Starosta Ewa Besztak oraz Wicestarosta Marek Renik spotkali się z Minister Edukacji Narodowej Anną Zalewską. W spotkaniu uczestniczyła także Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Wójt Gminy Miedzna Tadeusz Okulus i Wójt Gminy Wierzbno Emil Wąsowski. Wizyta u Minister Edukacji Narodowej dotyczyła wyzwań oświatowych, które stoją przed Powiatem Węgrowskim i Gminami: Miedzna i Wierzbno. W trakcie spotkania omawiano planowany zakup przez Powiat Węgrowski budynku po Gimnazjum Gminy Liw z przeznaczeniem dla Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Węgrowie.  Wizyta w Senacie była również okazją do rozmów nt. rozwoju szkolnictwa branżowego i programów dotacyjnych Ministerstwa Edukacji Narodowej.